Jiří Bartoška (75 let)
herec, prezident karlovarského filmového festivalu

Bulvární status: Úspěšně šéfuje karlovarskému filmovému festivalu Autor: ac


Jiří Bartoška Super.cz

Víte, kolik alkoholiků tady už bylo? Jiří Bartoška promluvil o hostech festivalu a o tom, jak dostal do Varů Johnnyho Deppa

Jak bylo těžké do Karlových Varů přilákat Johnnyho Deppa (59), jednu z největších hereckých hvězd světa? Jiří Bartoška (75), prezident Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, promluvil. A prozradil, že kontroverze herce se nebál ani trochu.

"Děláme 27 let festival, a byla tady velká spousta slavných hereckých osobností. Můžeme pracovat s obrovským portfoliem herců, kteří tady u nás byli," liboval si v rozhovoru pro Super.cz Jiří Bartoška. "Johnny Depp má jednu obrovskou výhodu, má široké mantinely, jeho filmový záběr je obrovský," dodal.

Blbinky Johnnyho Deppa a „ukradený“ mikrofon: Podívejte se, jak si to herec na pódiu užíval

Pověsti herce se nebál. "Víte alkoholiků tady bylo a nikdy nikdo neměl žádný strach," smál se Bartoška. "Kontroverze vznikla z toho, že bulvární deník Sun napsal pomluvu, nikdo nikdy nebyl odsouzen. Aktivistky se začaly houfovat, že festival si dovoluje pozvat takového herce. Nebudeme nikomu odevzdávat před festivalem seznam, aby nám hosty někdo kádroval. To mi trošku připomíná 50. léta," říká rázně Bartoška.

Festival se blíží ke konci. Prezident festivalu už se těší, až si odpočine. Nepoletí ale do zahraničí, s rodinou se přesune na chalupu.

Johnny Depp oslnil festivalové Karlovy Vary. Kdo je žena, která ho doprovází?

"Máme čtyři kilometry od Varů chalupu, v městečku Andělská Hora. V neděli odjedeme na "andělku", tam budeme relaxovat. Říká se, že se vyrovnává karlovarský jet lag," uzavřel Bartoška. 

Gabriela Wolfová , Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků