Jana Švandová (74 let)
herečka

Bulvární status: Svůj elixír mládí by si mohla nechat patentovat. Autor: daz


Jana Švandová ve hře Blbec k večeři

Jana Švandová ve hře Blbec k večeři Herminapress

Jana Švandová nestárne, stejnou roli hraje už 17 let: Tady je důkaz

Hollywoodské hvězdy, které marně bojují se stárnutím a po botoxových injekcích a zákrocích plastických chirurgů připomínají spíše masky, by jí mohly závidět. Herečka Jana Švandová (74) za tři roky oslaví sedmdesáté narozeniny, ale vypadá stejně jako v padesáti.

Důkazem, že tomu tak doopravdy je, jsou snímky z představení divadelní hry Blbec k večeři, která měla v pražském Divadle Bez zábradlí už 700. reprízu a Švandová v něm hraje neuvěřitelných sedmnáct let. Nejenže se vejde pořád do stejných kostýmů, ale stejně svěží je i ve tváři.

Švandová přitom přiznala jen jedinou plastickou operaci, a to šlo o oční víčka. Připouští ovšem, že péči o zevnějšek rozhodně nezanedbává a že to není zadarmo. "Snad se ve zdraví dožijeme i 1000. reprízy v nezměněné sestavě," smály se spolu s principálkou divadla Hanou Heřmánkovou (58).

Hra se totiž uvádí celých sedmnáct let v téměř stejném obsazení. Jen režiséra Jiřího Menzela vystřídal Petr Pospíchal. Jinak v ní hrají Václav Vydra (66) s Janou Bouškovou, Josef Carda, Rudolf Hrušínský a Veronika Freimanová. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků