Jana Plodková (42 let)
herečka

Bulvární status: S dlouholetým partnerem Filipem Žilkou na svatbu nespěchají. Autor: daz


29. ročník cen Český lev

29. ročník cen Český lev Michaela Feuereislová

Hluboké výstřihy i šaty v barvách Ukrajiny: V těchto modelech dorazily hvězdy na Českého lva

Nádherné róby, drahé šperky, ale i smutek. Největší filmařský svátek, předávání cen Český lev v Rudolfinu, byl loni poznamenán koronavirovou pandemií, letos válkou. Přesto se filmaři rozhodli opět slavnostní večer, i když s jistými úpravami, uspořádat, aby ocenili tvůrce snímků, které v této složité době vznikly. A vy se můžete pokochat snímky dam, které se na galavečer náležitě vyfikly.

Luxusními šperky, i když zapůjčenými, se pochlubily členky akademie, herečky Aňa Geislerová (47), Jana Plodková (42) a Zuzana Stivínová (50), ta letos propůjčila svůj hlas hrdince animovaného filmu Moje slunce Mad, který byl na Českého lva ve své kategorii nominován. Zvolily doplňky od Cartiera a Plodková se Stivínovou oblékly róby od návrhářky Zuzany Kubíčkové.

Doběhne si Neužil jako Zátopek pro Českého lva? Tohle jsou jeho konkurenti

Předávání cen Český lev, které letos poprvé uvádí Jiří Havelka, sám v minulosti oceněný za snímek Vlastníci, se letos muselo obejít bez červeného koberce a fotostěny. Z respektu k probíhajícímu válečnému konfliktu na Ukrajině se zrušila i afterpárty. "Rozhodli jsme se neuskutečnit společenskou část večera a uspořené finance věnovat těm, kteří je v tuto chvíli nejvíce potřebují,“ uvedl prezident pořádající České filmové a televizní akademie Ivo Mathé. Během přímého přenosu budou moci přispět prostřednictvím dárcovských DMS i samotní diváci na konto Člověka v tísni. 

Saša Šeflová , Kristina Vodičková , Super.cz


Časová osa článků