Jana Paulová (66 let)
herečka

Bulvární status: Nestárne a nestárne... Autor: daz


Černá zeštíhluje, ale to už Jana Paulová ani nepotřebuje.

Černá zeštíhluje, ale to už Jana Paulová ani nepotřebuje. Foto: Archiv Divadla Kalich

Takhle štíhlá nikdy nebyla: Jana Paulová má po padesátce postavu lepší než ve dvaceti

Jana Paulová (66) je jednou z nejlepších komediálních hereček u nás a naprosto odporuje představě, že herečky, které dovedou diváka rozesmát, nejsou většinou žádné krasavice. Usměvavá blondýnka vypadá rok od roku lépe, energie má na rozdávání a po padesátce se může chlubit postavou, jakou neměla ani ve dvaceti.

Diváci mohou její herecký talent a po úspěšné dietě i štíhlejší tělo obdivovat v nové divadelní hře, v níž bude sice opět hrát se stálým kolegou Pavlem Zedníčkem (72), ale také s Ivou Janžurovou (80), kterou jako herečku pohybující se také na vlně komedie, velmi obdivuje.

Jana je se svým věkem naprosto srovnaná a nechtěla by být mladší ani kvůli rolím, které dostává. "Jsem ve věku pro herečku praktickém v tom, jak je na jevišti variabilní. Můžu hrát postavy o něco starší i o něco mladší. Pomůžou světla, kostým… a v neposlední řadě divákova fantazie," domnívá se Paulová.

"Proto mám při listování ve scénáři relativně na výběr. Na druhou stranu není jednoduché najít kvalitní hru pro mě a Pavla Zedníčka, protože spolu hrajeme dvacet let a za tu dobu jsme publiku předvedli už spoustu hereckých poloh. Hledat pro nás dva pořád něco nového je tedy poměrně těžké. I z toho důvodu jsme se rozhodli pro Sbohem, zůstávám!, kde tentokrát nestojí v popředí dvojice muž – žena," dodává k nové komedii, která má v úterý premiéru v Divadle Kalich. 

Saša Šeflová , Super.cz