Jana Hlaváčová (85 let)
herečka

Bulvární status: Herectví definitivně pověsila na hřebík a statečně bojuje s těžkými depresemi. Autor: daz


Libuše Švormová o kolegyni Janě Hlaváčové Super.cz

Kolegyně o nemoci Jany Hlaváčové: Má fobii z výpadků paměti!

Když se na veřejnost dostala informace, že herečka Jana Hlaváčová (85), sužovaná už léta těžkými depresemi, pověsí svou profesi na hřebík, její příznivci sami prožívali smutek. Její kolegyně z Divadla na Vinohradech Libuše Švormová nám nyní poodhalila důvod, proč k tomu (vyjma jedné malé roličky) došlo. Hlaváčová se bojí, že herectví by už nebylo na stoprocentní úrovni.

Hlaváčové se po zdravotní stránce prý mimořádně dobře daří, v tom prý pes zakopán není. Potíž je jinde. „Jana je pořád velice v pořádku, akorát už nechce hrát divadlo, protože je tak zodpovědná, že má pocit, že by ji třeba paměť zradila nebo tak. Je úžasně svědomitá!“ řekla Super.cz Švormová na křtu televizního a filmového kalendáře Aleše Cibulky.

„Dělám s ní v komedii, kde v podstatě říká závěr hry To byla moje písnička!. Pokorně tu malou roli dělá a je to príma. Lidé milují, když na to jeviště přijde,“ přidává herecká kolegyně, kterou kromě divadla proslavil i dabing nesmrtelné Angeliky, markýzy andělů.

Ona sama má strach z okamžiku, kdy už na jevišti nebude její výkon stoprocentní.

„Vždycky říkám manželovi, aby mi řekl: ‚Jdi od toho, už to není ono.‘ Kdo jiný vám to řekne? Cizí ne. Ani kolegové. A nerada bych na jevišti zažila, aby mě třeba divákům bylo líto nebo se cítili trapně,“ dodala taktéž velmi pokorná Libuše Švormová. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků