Jan Dolanský (43 let)
herec

Bulvární status: Spokojený manžel Lenky Vlasákové Autor: ac


Zdeněk Dolanský v seriálu Život a doba soudce A. K.

Zdeněk Dolanský v seriálu Život a doba soudce A. K. Foto: ČT

Zemřel tatínek Jana Dolanského. Herec (✝68) z Policie Modrava a známý divadelník

Jan Dolanský (43) prožívá obrovský smutek. Zemřel jeho tatínek, taktéž herec, Zdeněk Dolanský (✝68). O smrti otce informovali jeho synové Jan a Jiří na sociální síti.

„Náš táta, Zdenda Dolanský, včera odpoledne odešel. Všem, kdo jste se ozvali, moc děkujeme, a vy všichni, kdo jste ho měli rádi, vzpomeňte na něj a dejte si něco dobrého. Pokud bude možné uspořádat alespoň malou akci například ve spolupráci s Městskými divadly pražskými, ozveme se,“ napsal Jiří Dolanský.

Zemřela herečka známá z pohádek i seriálu Ordinace v růžové zahradě. Bylo jí pouhých 47 let

Právě v Městských divadlech pražských Zdeněk Dolanský léta působil. „Zdeněk Dolanský za svůj život ztvárnil více než sto třicet rozmanitých divadelních rolí klasického i současného činoherního repertoáru. Na jevištích různých divadel vystupoval bezmála padesát let. Zakončení jeho profesní dráhy v Městských divadlech pražských je však symbolické – byla to právě Městská divadla pražská, kde začínal jako rekvizitář před svým přijetím na studia herectví,“ stálo na stránkách divadla.

Zdeněk Dolanský si zahrál také například v seriálech Rapl, Policie Modrava či Četnické humoresky. Působil také jako úspěšný dabér. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Profilový článek