Jan Budař (43 let)
herec

Bulvární status: Tak zpívat jako déšť, a tančit jako on, co já bych za to dal... Autor: ank


Jan Budař s Českým lvem nad hlavou.

Jan Budař s Českým lvem nad hlavou. Michaela Feuereislová

Jan Budař jako moderátor nezklamal. Tančit se učil prý tři dny

Herec Jan Budař (43) dokázal, že není jen vynikajícím hercem, ale i geniálním moderátorem. Během předávání Českého lva 2010 totiž ukázal, že je naprosto všestranným. Nejenže se umí vžít do jakékoli role, navíc několika tanečními kreacemi ukázal, že mu v těle proudí rytmus.

A Budař (43), který přiznal, že před začátkem přenosu bojoval s trémou, nezůstal jen u tance. Dokonce zapojil publikum do moderování a v průběhu večera je obdarovával malými dárky.

„Chtěl jsem, aby to bylo zajímavé. Zapojit publikum byl můj nápad. Mám totiž rád, když je publikum a jeviště propojeno,“ svěřil se Novinkám herec, který se skupinou The Pastels, která bojovala o úspěch v show Česko Slovensko má talent, dokonce předvedl několik tanečních kreací.

„Měl jsem strašnou trému, ale před začátkem jsem pochopil, že už nesmím couvnout. Oni jsou samozřejmě mnohem vytrénovanější, než já. Takže jsem dělal jen ty prvky, na které jsem stačil. Museli jsme se ale sejít, abychom vypadali jako kompaktní těleso. Což se nám povedlo. Já jsem taneční amatér. Tančím jenom tak rychle, jak dovedu. Musím ale přiznat, že tohle je první skupina, se kterou jsem tančil. Trénoval jsem s nimi dohromady tři dny,“ pochlubil se Budař (43).

Večer si naplno užíval režisér a herec , který získal cenu za mimořádný přínos české kinematografii.

„Toto je třetí lev v mé sbírce. Takže ti dva budou mít radost, že dostanou kamaráda. Já jsem se této ceny zprvu bál, protože ona se jmenovala za celoživotní dílo, což zní dost závěrečně. Pak už se nemá totiž nic dělat. Tato je ale za přínos, což připouští, že bych mohl ještě něco napsat,“ svěřil se svými pocity .

„Musím přiznat, že v hlavě nic nemám, dveře jsou ale otevřené,“ dodal , který na lvech zastupoval i svého syna, jehož film Kuky se vrací získal tři ceny.

„S manželkou jsme Kukymu drželi palce. A když dostal třetího lva, měli jsme radost a řekli jsme si, že by to stačilo. On mi totiž můj syn dal příkaz, abych mu hned po lvech poslal SMS. On je teď totiž na dovolené. Takže mu s radostí napíšu tři,“ ukončil slavný režisér.

Kuky ale na nejvyšší příčky nedosáhl. Hlavní cenu Českého lva za nejlepší film převzal za film Pouta režisér Radim Špaček.

Přehled vítězů:

Film roku: Pouta Režisér roku: Radim Špaček (Pouta)

Scénář: Ondřej Štindl (Pouta)

Herec v hlavní roli: Ondřej Malý

Herečka v hlavní roli:Zuzana Bydžovská

Herec ve vedlejší roli: Vladimír Dlouhý

Herečka ve vedlejší roli: Eliška Balzerová. 

Karen Mchitarjan


Časová osa článků


Profilový článek