Jakub Kynčl (35 let)
redaktor Super.cz

Bulvární status: Zpracovává zahraniční perly pro server Super.cz Autor: jky


Číňan řídil na rušné silnici dvě vozítka z autodromu

Číňan řídil na rušné silnici dvě vozítka z autodromu

Číňan jezdil s vozítky z autodromu na rušné silnici

Čínská policie se nenudí. Naposledy se pobavili muži zákona z města Tchaj-čou, nacházejícího se v provincii Če-ťiang. Ti sledovali bezpečnostní kamery ve městě, když se na jedné z nich vyřítil muž, který se na frekventované silnici snažil simultánně uřídit dvě vozidla z autodromu.

"Úplně jsem se z toho orosil. Viděl jsem muže, jak sedí mezi dvěma autíčky a v každém z nich má nohu na plynu," uvedl policista, který okamžitě uvědomil dopravní hlídku a nařídil jí nebezpečného řidiče za každou cenu zastavit. To se také během několika minut podařilo.

Muž, o kterém policie informuje jen jako o Čangovi, údajně vlastní nedaleký autodrom, který mu příliš neprosperuje. Rozhodl se tedy vzít autíčka poháněná z baterií na projížďku do hojně obydlené části města, aby nalákal nové zájemce na svou atrakci.

Čang řekl policistům, že původně řídili auta on a jeho asistent, ten však obdržel urgentní telefonát a musel tak svou jízdu přerušit.

Propustil ho s varováním

"Rozhodl jsem se zkusit řídit obě auta, protože jsem nechtěl jedno nechávat jen tak venku. Blokovalo by dopravu a někdo by ho mohl ukrást," uvedl Čang.

Policista Chu Siao oznámil Čangovi, že je ilegální řídit na silnici byť i jen jedno, natož dvě vozítka z autodromu, protože nejsou plnohodnotným dopravním prostředkem. Muže však nakonec propustil jen se slovním varováním, protože vůbec nebylo jasné, jak by měl být správně podle čínských zákonů za podobný přečin potrestán. 

Jakub Kynčl , Super.cz