Jakub Kynčl (35 let)
redaktor Super.cz

Bulvární status: Zpracovává zahraniční perly pro server Super.cz Autor: jky


Řidič najel do tuhnoucího betonu. Auto museli vysekat

Řidič najel do tuhnoucího betonu. Auto museli vysekat Foto: Reuters

Řidič najel do díry plné tuhnoucího betonu

Číňan z města Jü-hang najel na silnici přímo do tuhnoucího betonu, když nedokázal včas před příkopem zaplněným "hladovým materiálem" zastavit. Část auta mu okamžitě do betonu klesla a pak už se museli činit záchranáři. Za nehodu však nejspíš nemohl, na silnici totiž z neznámých důvodů chyběla značka varující před zrádným místem.

Řidič policií vedený jen jako pan Hong se k zaplněnému příkopu přiřítil jen několik momentů poté, co byla opravená trubka v zemi zalita čerstvým betonem.

Případ, který celá čínská provincie Če-ťiang nepamatuje, zaujal nejen čínská, ale i světová média. Hong tvrdil novinářům stále to samé. Jel domů v půl sedmé večer a ceduli upozorňující na práce na silnici vidět nemohl, protože na místě nebyla. Do stále měkkého betonu tak najel zcela nepřipravený. Beton pokrýval zhruba dvě třetiny předních kol a nárazník splýval se zemí.

Značku asi odvál vítr

"To auto jelo příliš rychle, a tak neměl řidič šanci na poslední chvíli svůj vůz před tím betonem zastavit," řekl policistům očitý svědek. Hang rychlost nepopírá, dodává však, že nezpomalil kvůli tomu, že ho k tomu žádná značka nenabádala. A vyšetřování mu dalo za pravdu. Značku, kterou prý dělníci na místo "určitě dávali", mohl prý vzít silný vítr a nebo ji mohl schovat neznámý vtipálek.

Přes veškerou snahu se Hangovi nepovedlo své auto vysvobodit a úspěšní byli až hasiči druhý den dopoledne. Stavební firma za nehodu přijala veškerou odpovědnost a škody na autě prý řidiči uhradí. 

Jakub Kynčl , Super.cz