Jakub Kynčl (36 let)
redaktor Super.cz

Bulvární status: Zpracovává zahraniční perly pro server Super.cz Autor: jky


Osmiletí školáci dávali spolužákům přivonět z pytlíků s marihuanou

Dva osmiletí výtečníci z Blackpoolu ve Velké Británii přinesli do školy pytlíky s marihuanou, ke kterým dávali přivonět svým spolužákům. Chyceni při činu byli na školním hřišti. Učitelé neváhali a okamžitě přivolali policii. Ta však nemohla kromě zabavení drogy mnoho udělat.

Chlapcům však žádný trest nehrozí, ani jednomu z nich totiž není ještě deset let, což je v Britanii hranice kriminální odpovědnosti. Místo toho si jejich rodiny pohlídají sociální pracovníci. Žáci ani nebyli vyhozeni ze školy, ba co víc, nedostanou zřejmě ani sníženou známku z chování.

Učitelé ze školy v britském Blackpoolu přišli na celou věc úplnou náhodou. Jeden z kantorů si na školním hřišti povšiml podivného chování skupinky mladíků a rozhodl se zjistit, oč jde. Když zjistil, že děti čichají k marihuaně, tak nechtěl věřit vlastním očím.

"Je neuvěřitelné, že děti ve věku osmi let znají drogy. Nejenže se k nim zvládli dostat, ale navíc je přinesli do školy. I mého syna se ptali, zda si chce přivonět k droze. Ti kluci by měli být potrestáni, pokud ne rovnou vyhozeni ze školy. Pokud nedostanou žádný trest, zařídím svým dětem novou školu," uvedl jeden z otců, který si nepřál být jmenován.

Třídní učitel žáků Craig England informaci potvrdil: "Naštěstí byla díky ostražitým zaměstnancům školy látka okamžitě zabavena a následně přivolána policie. Já i všichni kolegové jsme tímto incidentem ohromeni, nikdy se tu nic takového nestalo a doufáme, že už ani nestane." 

Jakub Kynčl