Jakub Kynčl (36 let)
redaktor Super.cz

Bulvární status: Zpracovává zahraniční perly pro server Super.cz Autor: jky


Rusové by chtěli vystřelit olympijský oheň do vesmíru

Rusové nejsou žádní troškaři a světu to budou chtít zjevně během olympijských her v Soči roku 2014 náležitě předvést. A vedení ruských vesmírných expertů si chce na velké události přihřát svou polévku. Vedoucí ruské vládní vesmírné agentury Vitalij Davydov zvažuje možnost vzít olympijský oheň na krátkou dobu do vesmíru.

Jako vždy, olympijský oheň bude rok před samotnými hrami putovat okolo světa. Jenže Rusové chtějí něco nového. Nyní tak zvažují možnost vzít olympijský oheň na krátkou dobu do vesmíru. Neoficiálně to potvrdil jeden z členů tamějšího olympijského výboru.

Olympijská návštěva na mezinárodní vesmírné stanici ISS je zajímavý nápad, který potřebuje trochu hlubší studii, řekl vedoucí ruské vládní vesmírné agentury Vitalij Davydov.

"Není to špatný nápad a ano, je to teoreticky možné," uvedl Davydov navzdory tomu, že otevřené plameny jsou na palubě vesmírné stanice přísně zakázané. Dodal však, že je jeho agentura přístupná nápadům ruských činovníků, pokud se rozhodnou tento návrh podpořit. 

Jakub Kynčl , Super.cz