Jakub Kynčl (36 let)
redaktor Super.cz

Bulvární status: Zpracovává zahraniční perly pro server Super.cz Autor: jky


Číňan hrál tři dny na počítači a zkolaboval

Třídenní herní dýchánek se vymstil třicetiletému Číňanovi. Ten během něj údajně nespal a jen velmi málo toho snědl. Po třech dnech nonstop hraní údajně ztratil vědomí. Ačkoliv byl z internetové kavárny nacházející se na samotném okraji Pekingu okamžitě odvezen do nemocnice, život už mu lékaři zachránit nedokázali. Informoval o tom deník Beijing Times.

Jméno třicetiletého hráče odmítly čínské úřady zveřejnit, policejní mluvčí však uvedl, že podle prvních zjištění muž za hraní on-line her utratil jen v posledním měsíci v přepočtu přibližně 27 tisíc korun. Zkolaboval právě po nepřetržitém hraní jedné z nich.

V Číně používá internet přibližně 450 miliónů lidí. On-line hry jsou v zemi populární podobně jako v dalších asijských státech. Hrají je převážně svobodní mladí muži, kteří si užívají možnost získání jiné identity v těchto hrách. Podle tamějších vědců a lékařů je v zemi několik desítek miliónů lidí závislých na počítačových hrách.

Nejde o první tragédii tohoto typu. V Jižní Koreji zemřel roku 2005 osmadvacetiletý muž poté, co hrál on-line hry 50 hodin bez přestávky. 

Jakub Kynčl


Časová osa článků