Jakub Kynčl (35 let)
redaktor Super.cz

Bulvární status: Zpracovává zahraniční perly pro server Super.cz Autor: jky


Petr Vágner

Petr Vágner Foto: Milan Malíček, Právo

Petr Vágner se stal konečně princem. Bylo to za pět minut dvanáct, uznává

Už od školy měl herec a moderátor Petr Vágner (43) sen zahrát si prince v pohádce. Léta se mu tahle role vyhýbala, i když třeba v Divadle Radka Brzobohatého hraje ve hře Lev v zimě krále Filipa. Když ho tedy oslovil režisér Zdeněk Troška, aby si zahrál prince Milivoje v jeho nové pohádce Čertova nevěsta, ani trochu se nebránil. I když šlo o prince dost podivínského a ne zrovna milého.

„Hraju jednoho z nápadníků princezny, kteří u ní stejně nemají nejmenší šanci, přesto jsem si těch pár natáčecích dní v úžasném kostýmu a dokonce s vlastní doprovodnou skupinou moc užil. Navíc, princ není role na věku zcela nezávislá, a tak jsem rád, že jsem to stihl. A navíc právě ve snímku Zdeňka Trošky,“ řekl herec o pohádce, která bude mít premiéru v kinech 28. dubna.

Kromě nové pohádky ale Petr nezahálí ani na ostatních frontách. Na Óčku dostal nový pořad Filmshot, který se zabývá aktuálním děním na české i světové filmové scéně. „O spoustě filmů se tam dozvím dříve, než dorazí do kina, což mě jako velkého milovníka kinematografie moc baví,“ řekl Vágner o novém pořadu.

Zajímavou proměnou momentálně prochází i jeho postava lékaře ze záchranky Radima Nováka v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Dočasně totiž odešel ze záchranky a dává se psychicky dohromady v baru, který koupil se svou ženou.

„Nejsem zrovna dvakrát nadšený z toho, že místo záchrany lidských životů teď zachraňuju rozbité talíře, ale prý to tak nebude napořád. Docela se už zase těším do sanitky.“ Jistou krizi prý zaznamená taky jeho seriálové manželství, na jeho vztah s herečkou Ivou Jirešovou to ale rozhodně vliv nemá.

„Naše dcery jsou skoro stejně staré a padly si do oka, takže když to jde, domlouváme se na společných akcích, aby se užily,“ pochvaloval si Petr na víkendové společenské akci, kde Wüstenrot vyhlašoval nejlepší obchodníky za rok 2010. Na pódiu se vyjma něj objevil například kouzelník Radek Bakalář, hudební duo Femme2Fatale či ABBA Stars.

Vágnera doma vyjma dcery vítá ale i tříměsíční syn. „Je už od narození strašně hodný, usměvavý, v noci klidně spí a už s námi skvěle komunikuje tou svojí řečí, takže ho bereme skoro všude s sebou,“ vyprávěl nadšeně moderátor.

A to, že od rodiny každé ráno odchází už před čtvrtou ráno do rádia, už taky přestal řešit. „Všichni jsme si na to už zvykli a já mám alespoň dobrý pocit, když vím, že všichni ostatní doma spokojeně spí,“ dodal Vágner. 

Jakub Kynčl