Jakub Kynčl (35 let)
redaktor Super.cz

Bulvární status: Zpracovává zahraniční perly pro server Super.cz Autor: jky


Čína zavírá proslulou jeskynní školu. Národ prý kvůli ní vypadá jako neandrtálci

Známá škola odlehlé horské komunity Ke-tchu musí být zavřena, rozhodli úředníci v Pekingu. Důvodem je prý to, že vrhá špatné světlo na celou Čínu, která pak vypadá ve světě jako národ neandrtálců.

Když Peking vesničanům z regionu Kuej-čou odmítl nadále sponzorovat provoz jeskynní školy, rozhodli se tamější obyvatelé, že náklady ponesou sami, jen aby měly jejich děti aspoň základní vzdělání. Pak však Peking zasáhl podruhé. Nařídil zavření školy, do které docházelo 186 žáků.

Mluvčí ministerstva školství uvedl, že jeskynní škola, která měla své vlastní učebny i hřiště, musela být zavřena z důvodu, že Čína není společností jeskynních lidí.

Bývalý ředitel školy Si Lin Čchun označil její uzavření za ostudné.

"Ani na hřišti jsme se nemuseli nikdy obávat o počasí, protože tam bylo stále sucho. Navíc, podmínky jeskyně vyučování přímo pomáhaly. Akustika byla úžasná, vždyť jsme také měli nejlepší pěvecký sbor široko daleko. Na zdech bylo navíc jasně patrných několik vrstev podloží, což činilo vyučování geologie daleko zajímavějším. A na biologii jsme nepotřebovali žádné knížky, netopýry a ještěrky jsme tam měli každý den," dodal zklamaně Si Lin Čchun. 

Jakub Kynčl


Časová osa článků