Ivana Gottová (45 let)
moderátorka

Bulvární status: Stáhla se do ústraní a pečovala o manžela Karla Gotta, který bojoval s rakovinou. Autor: daz


Hrob Karla Gotta

Hrob Karla Gotta Michaela Feuereislová

Hrob Karla Gotta (✝80) se naplnil svíčkami od fanoušků: Takhle to teď vypadá na Malvazinkách

Od dnešního rána mohou fanoušci navštěvovat hrob Karla Gotta (✝80) na pražských Malvazinkách a přicházeli jich desítky. Většina z nich za Mistra zapálila svíčku a náhrobní deska se tak rychle zaplnila. I v předvánočním shonu si lidé našli čas a zastavili se hned první den od zveřejnění, že je hrob hotový.

Ráno oznámila zpřístupnění hrobu sama vdova Ivana Gottová (45), která na oficiálních stránkách zpěváka zveřejnila krátkou zprávu s poděkováním fanouškům a mapkou hřbitova na Malvazinkách.

Samotný hrob se vytvářel delší dobu, aby co nejlépe vystihoval Mistrův odkaz. „Paní Gottová na jeho přípravě velmi intenzivně pracovala a na celkovém konceptu spolupracovala s akademickým architektem Jiřím Deýlem a inženýrem Pavlem Štruncem,“ uvedla mluvčí Aneta Stolzová.

Hrob je celý ze žuly a vyzdobený je pouze Gottovým portrétem, zlatým podpisem a na vršku sedí i malý zlatý slavík. Po straně hrobu je i vánočně ozdobený smrček, na kterém jsou koule se jménem Karel i speciální s nápisem Nejlepší tatínek.

Hřitov na Malvazinkách je otevřený veřejnosti vždy od osmé hodiny ranní do šesté večerní. 

Kristina Vodičková , Super.cz


Časová osa článků