Hana Maciuchová (1945–2021)
herečka

Vzpomínka Super: Odešla do hereckého nebe. Autor: daz


Hana Maciuchová odešla do hereckého nebe.

Hana Maciuchová odešla do hereckého nebe. Herminapress

Zemřela Hana Maciuchová. Hvězda Krkonošských pohádek, Ulice i Nemocnice na kraji města

Zemřela herečka Hana Maciuchová (✝75). Herečka podlehla těžké nemoci. Poslední rozloučení proběhne v úzkém rodinném kruhu, informovala hereččina sestra Silvie Marková.

Hana Maciuchová se po absolutoriu na DAMU stala významnou herečkou Divadla na Vinohradech, kde o dobré role neměla nikdy nouzi. Později působila také v Divadle Ungelt. Díky melodickému hlasu se uplatnila také v rozhlase a v dabingu. Prosadila se i na TV obrazovce.

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Super.cz

Stačí připomenout Krkonošské pohádky (1974 – 1984), Chalupáře (1975), Ženu za pultem (1977), Nemocnici na kraji města (1977) a z novějších seriálů pak třeba nekonečnou Ulici (2005). Divákům se naposledy ukázala v krimiseriálu Hlava Medúzy, který vysílá Česká televize. V roce 2018 se objevila ve filmu Tátova volha.

Osudový vztah Jiřího Adamíry (✝67) a Hany Maciuchové: Herečka mu nechtěla rozbít rodinu, ale nakonec zvítězila láska

Maciuchová před lety bojovala s karcinomem prsu. Podle Blesku se jí zákeřná choroba vrátila a několik měsíců s ní bojovala v olomoucké nemocnici. Bohužel ale zákeřné nemoci podlehla.

Herečka měla za životního partnera o 19 let staršího kolegu Jiřího Adamíru (✝67), se kterým se seznámila při natáčení TV filmu První radosti (1971). Partnertví zůstalo bezdětné. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků