Hana Maciuchová (1945–2021)
herečka

Vzpomínka Super: Odešla do hereckého nebe. Autor: daz


Hana Maciuchová vyrazila na Fantoma opery.

Hana Maciuchová vyrazila na Fantoma opery. Michaela Feuereislová

Tahle dáma nestárne: Hana Maciuchová je krásná nejen díky televizním maskérům

To, že to mnoha herečkám v televizi sluší a vypadají překrásně, je mnohdy pouze dílem šikovných vizážistek a maskérů. Když je pak potkáte ve skutečnosti, až taková paráda to není. Existují ovšem výjimky a k nim bezesporu patří Hana Maciuchová (76), která příští rok oslaví už 70. narozeniny.

Křehká brunetka si s kamarádem, hlasovým pedagogem Eduardem Klezlou, vyrazila na představení legendárního muzikálu Fantom opery do pražské GoJa Music Hall. Na premiéře nebyli, jednak jim bránily pracovní povinnosti, a pak usoudili, že je vždy lepší, když se protagonisté "vyhrají" a dílo náležitě vstřebají.

Pro diváky večerního představení byla Hana Maciuchová další atrakcí. Neskutečně jí to totiž slušelo, takže se na ni před představením i o pauze upírala řada zvědavých pohledů. "Bylo mi ctí takovou dámu, jakou je Hana Maciuchová, přivítat na našem představení," byl z její návštěvy nadšený producent František Janeček (77).

A tajemství hereččina půvabu? To, že by kvůli tomu, aby vypadala minimálně o deset let mladší, navštěvovala kliniky plastické chirurgie, rozhodně odmítá. Důležitá je pro ni zejména psychická pohoda, tvrdí Maciuchová, která inklinuje k východním náboženstvím, zejména k buddhismu. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků