Hana Maciuchová (1945–2021)
herečka

Vzpomínka Super: Odešla do hereckého nebe. Autor: daz


Hana Maciuchová vypadala jako čert k nepoznání.

Hana Maciuchová vypadala jako čert k nepoznání. Foto: Archiv TV Nova

Kdo postraší děti v této ďábelské masce? Neuhádnete, jaká známá herečka z Ulice se převlékla za čerta

Už zítra vtrhne do ulic potěšit hodné a postrašit zlobivé děti tradiční Mikuláš, čert a anděl. A nejinak tomu bude i v seriálu Ulice, kde se za čerta a anděla převlékly herečky, do kterých byste to v žádném případě neřekli.

Na tom, že si Mikuláše, který přijde nadělit dobroty malé Mirince Hejlové, střihl Martin Hofmann, coby Jarda Hejl, není nic až tak zvláštního. Obsazení rolí anděla a čerta ale může leckoho překvapit. Jako anděla totiž uvidíme Vilmu Cibulkovou (58), tedy Mirinčinu babičku Ivanu, a v roli čerta se objeví herečka Hana Maciuchová (75), druhá babička a vážená profesorka češtiny v jedné osobě Miriam Hejlová.

Na otázku, zda by si nezahrála raději anděla, Hana Maciuchová s úsměvem odpověděla: „To, aby Miriam hrála čerta, byl můj nápad, takže jsem s rozdělením rolí rozhodně spokojená.“

A tak si Hana Maciuchová nechala v maskérně namalovat obličej na černo, Vilma Cibulková nasadila andělská křídla a vyrazily na plac. Přípravy i samotné natáčení si všichni náležitě užili, o čemž se můžete přesvědčit v naší fotogalerii. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků