Hana Křížková (64 let)
zpěvačka

Bulvární status: Po operaci druhého kolene se dává do kupy. Autor: daz


Hanka Křížková na 150. jubilejním představení muzikálu Baron Prášil

Hanka Křížková na 150. jubilejním představení muzikálu Baron Prášil Foto: M.J. Polák

Křížková vážně riskuje zdraví: Po operaci kyčle kvůli práci odhodila berle a tančí

Zpěvačka Hana Křížková (64) pořádně riskuje. Po náročné operaci kyčle má od lékařů nařízen pohyb jen pomocí berlí. Ona ale doporučení nedbá a vrátila se do muzikálu Baron Prášil, kde nejen zpívá, ale dokonce i tančí.

Hana Křížková plánovala vrátit se k roli v muzikálu Baron Prášil pozvolna. S produkcí se domluvila na lehké úpravě choreografie a taneční kreace měla v plánu nacvičovat pomocí hůlky.

Koncem minulého týdne ale vážně onemocněla a 150. výroční představení bylo vážně ohroženo. Křížková se rozhodla představení zachránit. Do rozjetého vlaku naskočila po třech měsících bez přípravy. A zvládnout musela rovnou dvě představení za sebou - odpolední i večerní.

Křížková se přes den pohybuje jen pomocí berlí. Ty má nařízené po nedávné operaci kyčle ve FN Bulovka, kde jí lékař Petr Hajný voperoval endoprotézu.

Jubilejní představení Barona Prášila odehrál zpěvák Marian Vojtko, který je za roli v muzikálu nominován na cenu Thalie. Marian měl ještě jeden důvod k oslavě. Ten den slavil své 38. narozeniny. Kolegové mu po představení v divadle připravili malou oslavu.

Chyběla na ní ale jeho přítelkyně, tanečnice Libuška Vojtková. "Máme krizi, doufám, že se zase vyjasní," prozradil Vojtko. 

Gabriela Wolfová , Super.cz


Časová osa článků