Eva Pilarová (1939–2020)
zpěvačka

Vzpomínka Super: Královna swingu odešla do hudebního nebe. Autor: ls


Eva Pilarová navždy odešla do hudebního nebe. Super.cz

Jan Kolomazník se rozloučil s manželkou Evou Pilarovou (✝80)

Ve středu proběhlo rozloučení se zesnulou zpěvačkou Evou Pilarovou (✝80). Zúčastnila se ho jen hrstka nejbližších v čele s manželem zpěvačky Janem Kolomazníkem. Vzhledem k opatřením, která v současné době v Česku panují kvůli koronavirové krizi, zatím není jasné, kdy legendě swingu budou moci dát sbohem fanoušci.

Kolomazníka doprovodila bývalá partnerka Dana Nekonečného Zuzana Kardová a její dcera Tereza, uvedl Blesk. Smuteční hosté si před motolským krematoriem nasadili roušky, nepodávali si ruce.

Pilarová zemřela v sobotu 14. března po vleklých zdravotních potížích v Domově svatého Karla Boromejského v Praze. Poslední hodiny strávila v objetí svého muže Jana Kolomazníka, kterému sestry dovolily být u manželky i přes zákazy navštěvovat kvůli nouzovému stavu podobná zařízení.

Zdravotní potíže začala mít Eva Pilarová v roce 2018, kdy si doma při nešťastném pádu zlomila rameno a stehenní kost. Zranění ji následně upoutalo na lůžko, musela podstoupit reoperaci. V říjnu 2019 musela na operaci kvůli plánovanému zákroku na ledvině, poté začala mít problémy s lymfou, kvůli čemuž musela být až do poslední chvíle v péči Boromejek. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků