Eva Herzigová (48 let)
modelka

Bulvární status: Česká supermodelka, která se proslavila sexy reklamou na podprsenku. Autor: kv


České vítězky prestižní modelingové soutěže Linda Vojtová, Denisa Dvořáková Hromkovičová, Eva Klímková a Bára Podzimková

České vítězky prestižní modelingové soutěže Linda Vojtová, Denisa Dvořáková Hromkovičová, Eva Klímková a Bára Podzimková Foto: Super.cz/ Schwarzkopf Elite Model Look

Herzigová a Peštová mají nástupkyně: Tyhle 4 české krásky vyhrály mezinárodní modelingovou soutěž a bodují ve světě

Česká krása už dlouhá léta dělá naší vlasti skvělé jméno. Po ikonických supermodelkách devadesátých let Evě Herzigové (48) či Daniele Peštové (51) nastoupila nová generace topmodelek. Čtyři z nich mají jedno společné, a to světové vítězství v nejprestižnější modelingové soutěži Elite Model Look.

První Češkou byla Linda Vojtová (36), která vyhrála v roce 2000. Od té doby se jí podařilo udržet se na špičce světového modelingu. Stala se tváří kampaní Armani, Dior, ozdobila desítky titulek Vogue a stovky dalších módních magazínů.

V roce 2006 světové finále vyhrála Pražačka Denisa Dvořáková Hromkovičová, která svoji kariéru odstartovala titulní stranou Vogue Italia a exkluzivní přehlídkou pro Pradu. Denisa se stala oblíbenkyní Karla Lagerfelda a objevila se v kampaních značek jako Versace, Cartier a mnohých dalších. Vítězkou roku 2013 se stala Eva Klímková. Po krátké době se objevila v kabinách všech prestižních pařížských módních domů, nafotila prestižní Teen Vogue.

Hned rok poté se světovou vítězkou stala Bára Podzimková z Příbrami. Ta také už zazářila na londýnském, milánském i pařížském týdnu módy, v září ji čeká premiéra na fashion weeku v New Yorku. Patří mezi nejtalentovanější modelky nové generace, všichni světoví castingoví ředitelé, návrháři i stylistí už dobře znají její jméno. Stejně jako ostatní dívky se účastnila jednoho z castingů v obchodních centrech, které letos startují 25. dubna. Momentálně studuje na gymnáziu v Příbrami. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků