Diana Kobzanová (39 let)
modelka

Bulvární status: Randí s hokejistou Michaelem Frolíkem. Autor: daz


Kateřina Votavová prozradila, od kterých kolegyň odkoukala chůzi po mole.

Kateřina Votavová prozradila, od kterých kolegyň odkoukala chůzi po mole. Michaela Feuereislová

Překvapivé přiznání. Úspěšná česká modelka v začátcích kopírovala Dianu Kobzanovou

Jednou z modelek, které se neváhají podělit s nabytými zkušenostmi se začínajícími kolegyněmi, je i Kateřina Votavová. Kráska, která byla předloni časopisem Esquire zařazena mezi dvacet nejkrásnějších žen světa, uspořádala společně s jednou českobudějovickou agenturou sedmý ročník kurzu pro začínající modelky.

Votavová se dívek ujala hned po vzájemném seznámení a po několik dní je učila správné chůzi po mole. „Dostala jsem za úkol mladé holky a kluky zasvětit do know how v modelingu,” říká Katka a jedním dechem dodává: „Musím se přiznat, že jsem na sebe byla hrdá, když jsem viděla děvčata na módní přehlídce chodit se vztyčenou hlavou, usměvavé a vyrovnané. Byl to pátý ročník kurzu, na kterém jsem s tímto týmem spolupracovala, a tentokrát to bylo náročné v tom, že ani jedna absolventka s modelingem žádné zkušenosti neměla.“

A jak se sama Votavová učila catwalk? „Začala jsem v patnácti na malých regionálních přehlídkách. Chůzi jsem se učila před zrcadlem a hodně jsem odkoukávala starší a zkušenější kolegyně a pokoušela jsem se je kopírovat,” říká Votavová. A kdo je jejím vzorem? „Z té starší generace je pro mě bohyní Naomi Campbell, z těch současných vzhlížím k Alessandře Ambrosio. Co se týká Češek, tak vždycky moc krásně chodila Diana Kobzanová, ta patří ještě do generace holek, které dokonale pluly po mole,” říká Kateřina Votavová. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků