
Bára Basiková obdivovala fotky nahých mužů. Herminapress
I po padesátce ráda provokuje: Bára Basiková osahávala fotky nahých gayů
Kontroverzní fotograf Peter Erzvo Zvonár není doma na Slovensku moc oblíbený. Netají, že je gay, jako modely si vybírá samé muže, většinou nahé, a nemá problém se pro své snímky svléknout sám. Na snímcích ale katolické Slováky štve navíc tím, že parafrázuje různé motivy křesťanství.
V Praze byl ale vítán a vernisáž jeho snímků, kde vystupuje třeba jako Ježíš Kristus při poslední večeři anebo nahý ležíc popíjející kolu u lednice, si nenechala ujít ani řada známých tváří v čele s Bárou Basikovou (58), která se stala kmotrou výstavy i fotografovy knihy Svatý pokoj.
"Provokaci jsem měla vždycky ráda, proto mne zaujaly i tyhle snímky," řekla nám Bára, která sama před lety nafotila jako modelka sérii lesbických snímků. Některé její písně dokonce fotografa inspirovaly a na jejich téma vznikly fotky, z nichž část je vystavena v pražské Millionaire Gallery Prague. ■
Fotogalerie
Bára chtěla pózovat jenom u těchto fotek. ■
Herminapress
S jejich autorem ■
Herminapress
Jako dárek dostala hodně zajímavou brož. ■
Herminapress
Už s broží na tričku si na jednu z fotek sáhla. ■
Herminapress
Druhým kmotrem byl fotograf Jakub Ludvík. ■
Herminapress
Výstavu si nenechala ujít ani Anife Vyskočilová. ■
Herminapress
Míša Dolinová a Markéta Mayerová s fotografem ■
Herminapress
Když se s ním fotila Heidi Janků, připojil se nahý pomalovaný pár. ■
Herminapress