Alena Antalová (50 let)
herečka

Bulvární status: Má tuhou makačku v muzikálu Mamma Mia!. Autor: daz


Alena Antalová v muzikálu Mary Poppins Super.cz

Čtyřnásobná máma létá na lanech 10 metrů nad zemí: Antalová má nejnebezpečnější roli kariéry. Co na to její děti?

Když jsme se s Alenou Antalovou (50) viděli naposledy, tvrdila, že hrát v muzikálech v Praze je pro ni vlastně taková malá dovolená od domácnosti a čtyř dětí, které zůstávají v Brně. Teď po Mamma Mia! nastoupila do dalšího a nahradila Moniku Absolonovou (46) v titulní roli Mary Poppins. Chce ještě víc odpočívat od rodiny?

"Nevím, jestli jsem to nepřehnala s tou dovolenou, protože dva dny zkoušení před premiérou mi daly zabrat. Jak to rychle lepíme, tady v Hybernii se to tři roky nehrálo, nebo jak je to dlouho. Než jsme si na všechno povzpomínali, nacvičili to, to tedy zrovna odpočinek nebyl. Ale je to za námi, už se to bude jen hrát, tak už to snad všechno půjde samospádem," věří Alena.

Ta má v muzikálu i relativně dost nebezpečné scény, když se jako Mary Poppins čtyřikrát vznáší skoro deset metrů nad zemí. "Já se nebojím. Tohle mi přijde dokonce nejméně nebezpečné, protože tam musíme hodně lítat ve tmě, abychom všechno stihli. Nejen Mary, ale všichni. Je to náročné, ale to představení rozhodně stojí za to," zve do divadla Antalová.

Podle ní to není jen pro děti. "Měli by to vidět i dospělí. Aby se poučili, jak vychovávat, nebo spíš nevychovávat děti a nechat je trošku žít. Děti jsou v podstatě dokonalé. Na mnohé věci se v obrovském chvatu a zmatku zapomíná. Pro mne je to neuvěřitelně poučné a pro mne je Mary velký vzor," míní maminka čtyř dětí.

Jaké má sama výchovné metody? "Dělám, co můžu. V životě se neřídím podle nějakých pravidel. Jsem šťastná, že mohu vedle svých dětí být a snažím se je co nejméně omezovat a ovlivňovat, protože si myslím, že zlobí, jen když se nudí, anebo je něco špatně. Učím se být dobrou mámou, kolikrát se jim omlouvám, když to nezvládám a říkám, ať mi s tím samy pomůžou," svěřila.

Od prvního ke čtvrtému dítěti se prý pomalu vylepšuje. "První dítě bych úplně zakázala. Prvorodičky, to je katastrofa. Tedy aspoň v mém případě, kdy jsem chtěla mít všechno podle škatulky a přesně. Pak naděláte tolik paseky. Aspoň já jsem udělala mnohem víc škody než užitku. Je to lepší a lepší, protože to nechávám normálně dýchat a plynout. Děti jsou jako zvířátka, spoustu věcí vědí a cítí a dělají to správně. To spíš my jim to kazíme a omezujeme je," je přesvědčená Antalová.

Sama sice chůvu hraje, ale doma žádnou nemá. "Všechno zvládáme v rámci rodiny. Já jsem hrozně žárlivá na energii svých dětí. To, co zažívají, s nimi chci zažívat já, a ne, aby u toho byl nějaký cizí člověk. Když je to v rodině, tak to strpím. Ale tyhle řeči mohu mít jen díky tomu, že tu rodinu mám. Kdyby jí nebylo, asi by to muselo být jinak," uzavřela. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků