Veronica Biasiol poprvé ve společnosti bez maskování bílých skvrn na kůži Super.cz

Bílé skvrny na kůži způsobené autoimunitní nemocí ukázala poprvé: Influencerka Biasiol je předvedla v odvážném modelu

Trvalo čtyři roky, než se sama dokázala srovnat s tím, že ji postihla autoimunitní nemoc vitiligo, která se projevuje ztrátou pigmentace a bílými skvrnami na těle. Teď už je influencerka Veronica Biasiol nemaskuje a nosí je stejně hrdě jako topmodelka Winnie Harlow. Když dorazila na párty italské ambasády v odvážném modelu v barvě italské vlajky, mohl si je prohlédnout každý.

Nemoc je náročná i na psychiku, zvlášť pro dívku, kterou živí její tělo. "Psychika je důležitá a já jsem toho důkazem. Když jsem se s tím vyrovnala, vitiligo se mi zhruba před rokem zastavilo a nepokračuje to dál. Myslím, že jde o to se v sobě vyrovnat s tím daným problémem. Proto jsem o tom začala i mluvit, protože každý z nás má něco, za co se třeba na začátku stydí, ale není to nedokonalost, ale součást člověka," míní.

Slavná česká blogerka přiznala vážnou nemoc! Tohle neměl nikdy nikdo na jejím těle vidět

K lásce k sobě samé jí pomohl i vztah s pokerovou hráčkou Bárou Mlejnkovou, kterým před rokem mnohé překvapila, protože předtím randila s muži. "Barča je skvělá, je to člověk, který mě dennodenně motivuje. Jsem šťastná, že můžu být po jejím boku, je to obrovská podpora," uzavřela. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků