Laverne Cox, Valentina Sampaio, Elliot Page či Lea T patří mezi nejvlivnější transgender celebrity.

Laverne Cox, Valentina Sampaio, Elliot Page či Lea T patří mezi nejvlivnější transgender celebrity. Profimedia.cz

11 nejslavnějších transgender celebrit: Věděli jste o všech, že se narodily v jiném těle?

Zdá se, že minimálně v Hollywoodu není změna pohlaví už ničím zvláštním. Celebritou, která se v této oblasti stala takzvaně průlomovou, byla prý Caitlyn Jenner (73) - kdysi Bruce Jenner. Někdejší olympijský vítěz v desetiboji a manžel Kris Jenner, jenž je zároveň otcem Kylie a Kendall Jenner, byl díky reality show o rodině Kardashianových v době své přeměny v roce 2015 na očích Američanům hodně často, a tak nebylo možné se k celé proměně postavit jinak než čelem a veřejně. Ale které další slavné tváře se narodily v jiném těle, než jak je známe dnes?

Laverne Cox (50) - herečka, jež se proslavila seriálem Orange is the New Black, je proslulou zastánkyní práv LGBT komunity a má na svém kontě řadu prvenství. Stala se například první transgender osobností, jež se objevila na obálkách časopisů Time a Cosmopolitan a která má svou voskovou figurínu v muzeu Madame Tussauds.

Seznamte se s Caitlyn! Otčím Kim Kardashian nafotil v nové ženské identitě sexy titulku pro módní magazín

Další hollywoodskou hvězdou, která podstoupila přeměnu pohlaví, je Elliot Page (35). Ještě jako herečka Ellen Page byl nominován na Oscara, Zlatý glóbus i cenu BAFTA, a to za svou roli v komedii Juno. Transformací prošel teprve loni ve svých čtyřiatřiceti letech.

Snad nikomu před časem neuniklo, že se ze slavného bratrského dua režisérů trilogie Matrix staly sestry. První prošla proměnou Lana (57), jež se narodila jako Larry, a v roce 2016 ji následovala i mladší Lilly (54), v minulosti Andy.

Slavný herec v prosinci oznámil, že je transgender. Nyní zveřejnil první foto po odstranění prsou

Roky se prezentoval pouze odlišnou orientací, než se v letech 2008 – 2010 odhodlal k přeměně pohlaví. Řeč je o spisovateli, muzikantovi a herci známém jako Chaz Bono (53). Jeho maminkou není nikdo jiný než slavná Cher. Otcem pak již zesnulý zpěvák Sonny Bono.

Doslova ikonou a průkopnicí mezi transgender komunitou nejen v Hollywoodu je Amanda Lepore
(54). Americká zpěvačka a herečka podstoupila operativní zákrok, který z ní učinil ženu, již ve svých devatenácti letech. Od té doby propadla kouzlu plastické chirurgie a její zjev a vystupování ji proslavily rozhodně víc než její talent.

Majitelka údajně nejdražšího těla na světě představila svůj mléčný koktejl. Dali byste si shake s její podobiznou?

Samostatnou kapitolou jsou pak transgender osobnosti v oblasti modelingu. Z těch nejslavnějších jmenujme čtyři krásky. Australanka Andreja Pejić (31), kterou objevili během brigády v McDonald’s v jejích sedmnácti, na sebe upozornila v roce 2011 kampaní na push-up podprsenky. Tehdy byla však ještě transgender modelem. Momentálně boduje i před kamerou, jejím debutem byl v roce 2018 thriller Dívka v pavoučí síti.

Brazilská kráska Valentina Sampaio (25) se stala v roce 2019 první transgender modelkou značky Victoria's Secret a o rok později si získala prvenství v této oblasti i pózováním pro prestižní plavkové vydání magazínu Sports Illustrated. I ona se začíná prosazovat ve filmu.

Z nejslavnějšího transsexuálního modela světa je po operaci konečně žena

Dnes sedmatřicetiletá americká modelka, herečka a návrhářka Isis King má na svém kontě rovněž v tomto ohledu jeden triumf. Jako první transgender dívka soutěžila v pořadu America’s Next Top Model.

Poslední jmenovanou je Lea T (41), která je v modelingu pojem. Pro svou kampaň si ji vybraly značky Givenchy, Benetton, Phillip Plein, Redken a další. Platí za múzu návrháře Riccarda Tisciho, jenž je kreativním ředitelem značky Givenchy. Písmeno T v jejím jméně je odvozeno právě od jeho příjmení. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků