Bona z U2 a jeho ženu Ali pojilo přátelství s Michaelem Hutchencem a Paulou Yates. Drogy ale vše změnily...

Bona z U2 a jeho ženu Ali pojilo přátelství s Michaelem Hutchencem a Paulou Yates. Drogy ale vše změnily... Profimedia.cz

Bono prozradil, co stálo za koncem přátelství s Hutchencem z INXS. Rok poté se oběsil a jeho žena se předávkovala

Irský rocker Bono (62) z kapely U2 promluvil o svém přátelství se zesnulou hudební ikonou Michaelem Hutchencem a o tom, proč se nakonec jejich cesty rozdělily. Ve své nové knize Surrender: 40 Songs, One Story popsal, že je s manželkou Ali Hewson na začátku 90. let pojily blízké přátelské vztahy s Hutchencem a jeho partnerkou, televizní moderátorkou Paulou Yates. Vše se ale změnilo, když se frontman skupiny INXS s Paulou dostali do divoké drogové spirály.

V důsledku změny jejich chování užíváním drog se vyostřovalo i přátelství mezi oběma páry a během jejich návštěv se několikrát nepohodli. V roce 1996 Hutchence a Yates počali dceru Heavenly Hiraani Tiger Lily a požádali Bona a Ali, aby se stali jejími kmotry. Ti však pod tíhou skutečnosti, že se pár stále více oddává drogám, nakonec odmítli. Tímto rozhodnutím se prý jejich přátelství rozpadlo.

Drsný osud tragicky zesnulé modelky Peaches Geldof (✝25): Předávkovala se prý heroinem stejně jako její matka

O pouhý rok později našla pokojská Hutchence nahého a mrtvého za dveřmi jeho hotelového pokoje. Pod vlivem drog a alkoholu, navíc sužován depresemi, se oběsil. O další tři roky později na předávkování heroinem zemřela Paula Yates.

Bohužel stejný osud stihl o čtrnáct let později i její dceru Peaches Geldof. Modelka, jejímž otcem byl Paulin exmanžel, zpěvák Bob Geldof, zemřela na následky předávkování heroinem v dubnu 2014 v pouhých pětadvaceti letech. V té době měla se svým manželem Thomasem Cohenem již dvě děti. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků