Manželé Křížovi své děti drží od divadla stranou.

Manželé Křížovi své děti drží od divadla stranou. Michaela Feuereislová

Muzikálový manželský pár drží své děti od divadla raději stranou: Možná z nich ale budou tanečníci

Mohlo by se zdát, že muzikálový režisér a herec Jan Kříž, který režíroval například divácky úspěšný muzikál Biograf Láska, bude s manželkou Marií své dvě děti brát do divadel každý den, opak je ale pravdou.

Režisér muzikálu z písní Hany Zagorové (✝75): Co se dělo v divadle, když přišla zpráva o smrti zpěvačky?

My se to snažíme s manželkou nedělat, nevydrží tam. Nedávno jsme je ale vzali do cirkusu a tam teda musím říct, že se jim moc líbilo. Vydrželi se dívat, ale do divadla je s sebou moc nebereme,“ svěřil se herec a režisér Super.cz.

Jan s Maruškou mají dvě děti, syna Filipa Jana a dceru Annu Marii. Oba potomci ale začínají propadat kouzlu tance. „Syn se teď roztancoval. Je mu čtyři a půl roku a tančí hodně do rytmu. Malá Anička už taky. Začínám uvažovat, že bych je vzal někam na trénink, aby se zlepšovali,“ uvažoval herec.

Držitel ceny Thálie kvůli covidové pandemii na jaře požádal o odklad splátek hypotéky. Teď ho čekala velká rána!

I na manžele Křížovy čekala velká výzva v tanci. Reprezentovali pražské Divadlo Kalich v soutěži Roztančené Divadlo aneb Když herci tančí v Mladé Boleslavi 26. listopadu. „Pojedeme proti sobě, každý máme svého tanečního partnera a po dlouhé době z nás budou rivalové. Ale mně je jasné, že Honza dopadne daleko líp než já,“ dodala Marie Křížová ještě před akcí. 

Ondřej Kočí , Super.cz


Časová osa článků