Jakub Vágner s otcem Karlem Vágnerem

Jakub Vágner s otcem Karlem Vágnerem Foto: Petr Horník, Právo

Zagorová, Žbirka nebo Vágner: Zeman vyznamenal hudebníky i známého rybáře

Miloš Zeman v pátek večer udělil celkem 78 státních vyznamenání. Ocenil válečné hrdiny, lékaře, vědce, hasiče, ale také podnikatelku Ivanu Trump (✝73), zesnulé hudebníky Mekyho Žbirku (✝69) a Hanu Zagorovou (✝75) nebo rybáře Jakuba Vágnera (40).

Jakubu Vágnerovi Zeman udělil medaili za zásluhy o stát v oblasti sportu, jeho otec, hudebník Karel Vágner poté převzal vyznamenání in memoriam Haně Zagorové za zásluhy o stát v oblasti umění. Zpěvačka zemřela letos na konci srpna po letitém boji s nemocí krvetvorby.

Ivanka Trump na Hradě: Dcera zesnulé Ivany Trump dorazila s manželem i bratrem. Od Zemana dostali výjimku!

Dalším oceněným z oblasti umění byl mj. Meky Žbirka, jenž zemřel loni v listopadu. Vyznamenání převzala jeho žena Kateřina Žbirková.

Za zásluhy o stát Zeman udělil vyznamenání také původem československé podnikatelce Ivaně Trump, v tomto případě medaili převzali výjimečně dva lidé, Ivaniny děti Donald jr. a Ivanka.

První slova zlomeného Štefana Margity o smrti jeho milované Haničky: Tohle jí vzkázal do nebe

„Chtěl bych poděkovat Ivance a Donaldu Trumpovým, že spolu s panem Kushnerem navštívili při této příležitosti Prahu. A učinil jsem poprvé a naposled jedinou výjimku, kdy cenu nepřebírá jeden člověk, ale obě děti Ivany Trumpové (mladší syn Eric Trump do Česka nedorazil - pozn.),“ uvedl Zeman ve svém úvodním proslovu.

Miloš Zeman vyznamenal Ivanu Trump. Medaili převzali Ivanka Trump a její bratr Donald jr.

Super.cz

Seznam všech vyznamenaných naleznete zde

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků