Monika Absolonová

Monika Absolonová Michaela Feuereislová

Vystresovaná Monika Absolonová: Na jubilejním Slavíkovi ji čeká velká výzva, při níž uctí Hanu Zagorovou

Anketa Český slavík letos slaví 60 let od svého založení a během slavnostního ceremoniálu se na pódiu předvedou největší hvězdy české hudby. Nebude chybět ani Monika Absolonová (46), která vzdá hold nedávno zesnulé zpěvačce Haně Zagorové (✝75).

„Hanku jsem obdivovala jako zpěvačku už od malička. Když jsem ji pak později potkala osobně, byla jsem překvapená, jak je nesmírně milá, vstřícná, lidská a empatická. Měla jsem to štěstí, že se z nás staly kamarádky a pravidelně jsme se potkávaly,“ uvedla Monika, která je před svým vystoupením poněkud vystresovaná. Odchod zpěvačky, která zemřela 26. srpna, nesla velmi těžce. O to větší výzva ji nyní čeká.

Fanoušci oplakávají Hanu Zagorovou. K divadlu se táhne obrovská fronta lidí, dorazily i hvězdy popmusic

„Na Slavíka se těším, a zároveň mám velký respekt, protože budu zpívat Hančinu píseň na její počest, a to mi bude způsobovat stres. Mám k Hance velkou úctu a respekt a budu se bát, abych jí to nepokazila. Nerada bych, aby si někde v nebi říkala: ‚Cos to, Móňo, provedla‘. To by mě moc mrzelo," řekla Monika Absolonová.

Vystoupí také loňští vítězové Ewa Farna, Marek Ztracený a Mirai a na jevišti se vystřídají i další velká jména české pop music jako Olympic, Jiří Korn, Dara Rolins, Vojtěch Dyk nebo skupina Lucie. Ceremoniál proběhne v sobotu 12. listopadu, TV Nova je odvysílá v přímém přenosu. 

Eliška Zajíc Vinterová , Super.cz


Časová osa článků