Petr Jákl a Romana Jákl Vítová

Petr Jákl a Romana Jákl Vítová Korzo

Petr Jákl přivezl těhotné manželce cenu za Kajínka

Producent a režisér Petr Jákl se raduje. Na Mezinárodním filmovém festivalu v Belgii si odnesl cenu za Nejlepší film za svůj veleúspěšný filmový debut Kajínek. Největší radost z ní ale měla jeho těhotná žena Romana.

Jákl se svým filmem Kajínek zvítězil na Mezinárodním filmovém festivalu Film policeir de Liége v Belgii v kategorii Nejlepší film a převzal Cenu mladé poroty.

„Je skvělé, že film dokázali ocenit mladí lidé, kteří narozdíl od českých diváků dobu a prostředí, v němž se příběh odehrál vlastně ani nezažili,“ říká ke svému čerstvému ocenění Petr Jákl a dodává: „Dokazuje to fakt, že kauza Kajínek a s ní spojená problematika korupce není jen české téma.“

Jákl do Belgie cestoval společně se scénáristou filmu Markem Dobešem. Manželku Romanu Vítovou (43) nechal doma. Je v devátém měsíci těhotenství a druhého potomka by měla porodit v nejbližších dnech. "Romča těhotenství snáší dobře, ale do letadla už pochopitelně nesmí. Z úspěchu se ale radovala stejně jako já. Hned jsem jí to volal," dodal Jákl. 

Gabriela Wolfová , Super.cz


Časová osa článků