Poznáte mladinkou nevěstu?

Poznáte mladinkou nevěstu? Profimedia.cz

Poznáte mladinkou nevěstu? Celosvětově se proslavila až na stará kolena a její první muž byl gay

Dívka, kterou vidíte na fotografii, patří už od čtyřicátých let k nejtalentovanějším herečkám. Její úspěšná divadelní a filmová kariéra, která je lemovaná řadou prestižních cen, trvá již sedmdesát let. Masové popularity u nás se dočkala až mnohem později díky oblíbenému seriálu, v němž si zahrála detektiva v sukních a vášnivou spisovatelku. Už víte?

Angelu Lansbury (86) si pamatujete stoprocentně jako Jesiccu Fletcherovou z kultovního seriálu To je vražda, napsala. Už v osmnácti letech v roce 1943 uzavřela sedmiletou smlouvu se společností MGM. Hned její první filmová role ordinérní hospodyně Nancy Oliverové v psychologickém kriminálním dramatu Plynové lampy jí vynesla v roce 1944 nominaci na Oscara. Na svém kontě má řadu divadelních a filmových cen. Získala například dva Zlaté glóby, další nominace na Oscara a několik divadelních cen Tony.

Jejím prvním manželem byl herec Richard Cromwell. Brali se v roce 1945. První manželství se Angele rozpadlo po devíti letech. Později se psalo, že důvodem selhání byla Richardova homosexualita. V roce 1949 si vzala filmového producenta Petera Pullena Shawa. S ním má syny Anthonyho a dceru Dierdre. Její muž jí pomáhal řídit kariéru a byli spolu šťastni 54 let až do jeho smrti v roce 2003. V roce 2005 Angela absolvovala dvě operace kyčelního kloubu. I po osmdesátce vypadá skvěle a těší se výbornému zdraví. Nezahálí ani po pracovní stránce. Loni si zahrála například s Jimem Carreym v komedii Pan Popper a jeho tučňáci. 

Jiří Nedvídek , Super.cz


Časová osa článků