Eileen Ryan zemřela týden před 95. narozeninami.

Eileen Ryan zemřela týden před 95. narozeninami. Profimedia.cz

Těsně před 95. narozeninami zemřela maminka Seana Penna a herečka z Magnolie Eileen Ryan

V neděli 16. října by herečka Eileen Ryan oslavila úctyhodné půlkulatiny, bylo by jí 95 let. Tohoto jubilea se ale bohužel maminka Seana Penna (62) nedožila. Zemřela v neděli ve svém domě v Malibu.

O úmrtí herečky, známé například z filmů Magnolia, Jmenuji se Sam, Vyvrhel nebo Křižovatka smrti či ze seriálu Bonanza, informovala její agentka, podle níž zemřela Ryan o víkendu u sebe doma v Malibu. Zprávu potvrdil i hereččin syn Michael, když na Twitteru k její fotografii napsal: „Včera jsme ztratili maminku.“

Sean Penn (61) nečekaně otevřeně o rozvodu se třetí ženou (30): To já jsem podělal naše manželství

Ryan měla tři syny, kromě oscarového držitele Seana Penna a hudebníka Michaela Penna (64) ještě herce Chrise Penna, který ovšem zemřel v roce 2006 ve věku čtyřiceti let. Její životní láskou byl otec všech jejích synů herec a režisér Leo Penn. Toho si vzala dva měsíce po seznámení v roce 1957 a manželi zůstali přes čtyřicet let až do jeho smrti v roce 1998.

O 32 let mladší exmanželka Seana Penna už na rozvod nemyslí. Rozesmátá a v plavkách byla hvězdou pláže

Herečka často spolupracovala se svým synem Seanem, společně si zahráli hned v několika filmech, ale její vášní bylo především divadlo. Ráda navíc Seana doprovázela na nejrůznější akce a premiéry, na červeném koberci byla jako doma. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků