Saša Rašilov jako Karel Svoboda

Saša Rašilov jako Karel Svoboda Foto: archiv Voyo/Martin Mlaka

Další neuvěřitelná podoba, z níž budete mít husí kůži: Saša Rašilov v sérii Iveta namaskovaný jako Karel Svoboda

Nejen Ondřej Gregor Brzobohatý jako Ladislav Štaidl. V sérii Iveta se objeví i fenomenální skladatel Karel Svoboda (✝68), do kterého se převtělil čerstvý držitel ceny Thálie, herec Saša Rašilov (50). A podoba je opět dechberoucí.

„S Karlem Svobodou ani Ladislavem Štaidlem jsem se osobně nikdy nesetkal. S Ivetou Bartošovou několikrát, a to při moderování různých společenských akcí, kde vystupovala, a vždycky to bylo setkání s milým, jemným a citlivým člověkem,“ říká představitel Karla Svobody v pokračování minisérie Iveta Saša Rašilov.

První fotky z nové Ivety: Podoba se Štaidlem zaskočila i jeho představitele. A jak vypadá starší Bartošová?

Jako správný herec si i Rašilov svůj předobraz nastudoval. „Karla Svobodu jsem nakoukal, kde to šlo. Zhlédl jsem dokument o muzikálu Dracula, viděl jsem záznamy z nahrávání písniček s Karlem Gottem a snažil jsem se, samozřejmě ve spolupráci s maskéry, se jeho podobě co nejvíce přiblížit,“ vysvětlil.

„Víc než nějaká stoprocentní věrnost a kopie těch původních postav, tak abychom viděli muzeum voskových figurín, šlo o velmi přesnou a citlivou sondu do té doby. To se mi na tom líbilo nejvíc. Optika tvůrců je zaměřená spíš než na nějakou fresku, kde se míhají známé osobnosti a postavy, na jednoho obyčejného člověka a na jeho osobní a dojemný životní příběh,“ uvedl k minisérii. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků