Katy Perry ostře kritizují za zmínku Jeffreyho Dahmera v písni Dark Horse.

Katy Perry ostře kritizují za zmínku Jeffreyho Dahmera v písni Dark Horse. Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Katy Perry kritizují za 10 let starou píseň: Nemá úctu, měla by se omluvit, volají fanoušci

Netflixový seriál Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera skutečně otřásá diváky. A to dokonce natolik, že se pustili do zpěvaček, které použily jméno proslulého sériového vraha ve svých písních. Ačkoliv písně vydaly už před lety, kritika se na hlavy Katy Perry (38) a Keshy (35) sesypala až nyní, když streamovací gigant příběh jednoho z nejkrutějších sériových vrahů v historii oprášil.

'She eats your heart out like Jeffrey Dahmer' (Sní tvé srdce jako Jeffrey Dahmer - pozn.) rapuje Juicy J ve veleúspěšné písni Katy Perry Dark Horse z roku 2013.

Kesha zase použila jméno v písni Cannibal z roku 2010. Celý text je o kanibalismu a o tom, že zpěvačka jí kluky, i když to pochopitelně nemyslí doslova, načež fanoušky speciálně rozlítila část, v níž zpívá, že pokud chlapec bude příliš sladký, odstraní ho jako Jeffrey Dahmer. 'Be too sweet and you'll be a goner. Yeah, I'll pull a Jeffrey Dahmer. '

Role sériového vraha, jehož krutost neměla obdoby, se mu vyplatila: Nejlepší herec naší generace, chválí ho fanoušci

„Vždycky mě rozlítí, když slyším v rádiu hit Dark Horse, a přepínám stanici. Je to tak neuctivé k rodinám obětí. Doufám, že na ně budou lidé pamatovat při sledování Netflixu. Je mi líto vaší ztráty,“ vzkázala jedna z uživatelek Twitteru a řada dalších s ní souhlasila.

„Proč za to Katy nikdy nikdo nekritizoval? Romantizuje jeho ohavné, nelidské činy, je mi z toho špatně. Měla by se omluvit,“ myslí si další.

„Říkal jsem si, že je mi to jméno povědomé. Znám ho z písně Cannibal od Keshy. Okamžitě ten song mažu ze svého playlistu,“ nechal se slyšet pro změnu kritik druhé zpěvačky.

Hvězdný herec čelí velké kritice. Souhlasíte, že je na roli vraha moc sexy?

Další ale oproti tomu podotýkali, že písně vyšly před 12 a téměř 10 lety a staly se z nich hity, aniž by jejich obsah někoho pohoršoval. A že je trochu trapas, že to kritici řeší až nyní a jednoduše proto, že je Jeffrey Dahmer velké téma díky novému seriálu.

Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera zkrátka budí velké emoce. Seriál je opěvován diváky, ale i kritiky nejen díky vynikajícímu zpracování, jež budí hrůzu, ale především díky hereckému výkonu představitele Dahmera Evana Peterse, který se v roli opravdu překonal a sám ji nazval nejtěžší v životě.

„Byla to opravdu síla ztvárnit někoho, kdo na povrch působil normálně, ale skrýval tak šokující tajemství. Je až neskutečné, že k takovým věcem došlo. Přišlo mi důležité, z respektu k obětem a jejich rodinám, zachytit příběh autenticky,“ uvedl k projektu pro Netflix.

Nejhorší sériový vrah USA v cele kreslí portréty svých 93 obětí. Z poznámek na okraji mrazí

Samozřejmě ale emoce budí především fakt, že seriál zachycuje příběh Kanibala z Milwaukee, který se opravdu stal. Ten v letech 1978-1991 zabil 17 mužů. Své oběti po smrti sexuálně zneužíval, rozřezal a části jejich těl si schovával, některé pak jedl. Své zločiny fotografoval, fotil i těla obětí v různých fázích rozkladu.

Už jste zhlédli Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera? Přijdou vám texty zpěvaček s odkazem na sériového vraha nevhodné a neuctivé? Hlasujte v naší anketě! 

Přijdou vám texty zpěvaček s odkazem na Jeffreyho Dahmera nevhodné?

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků