Aleš Cibulka

Aleš Cibulka Herminapress

Moderátor Aleš Cibulka prožil hotové peklo: Po výpovědi byl měsíce zavřený doma, pak musel bojovat o život

Oblíbený moderátor Aleš Cibulka (45) poprvé otevřeně promluvil o tom, jak si dvakrát v životě sáhl na úplné dno, protože dlouho nedokázal vystoupit z rozjetého vlaku zvaného kariéra. V roce 2015 prožil syndrom totálního vyhoření.

Zhroucení už netají: Táta zemřel na rakovinu slinivky, ta se na rozdíl od psychiky léčit nedá, řekl známý moderátor

„Jel jsem na plný plyn, téměř bez jediného dne volna. A právě to si nakonec vyžádalo svou daň – „syndrom totálního vyhoření“, tedy celkové vyčerpání organismu z přepracování. Jednoho dne po návratu z rodného Chodova, kde jsem před tím moderoval akci, jsem přišel domů a oznámil svému partnerovi Michalovi, že se vším končím, všude dávám výpověď a všechno ruším,“ svěřil se ve 13. komnatě Aleš Cibulka.

Když se po téměř roce začal vracet k normálnímu životu, osud mu přihrál do cesty další těžkou zkoušku. U té se hrálo doslova o čas. Pokud by nepřišel k lékařům včas, zemřel by. „Byla to akutní divertikulitida: onemocnění střev, které, pokud by se ihned neřešilo operativně, skončilo by fatálně,“ šokuje moderátor.

Vnuk oslavenkyně Jiřiny Bohdalové pěl na babičku jen slova chvály. Co by mu ale nikdy neodpustila?

Jeho kariéra si tak už podruhé vyžádala stopku na plné čáře. „Ze dne na den jsem musel všechno zrušit! Okamžitě jsem musel na operační sál. Břicho mi zdobilo 24 stehů, hodně jsem zhubl. Ale přežil jsem,“ vypráví dojemně. „Jak se říká, vše špatné je pro něco dobré, a tohle bylo dobré k tomu, abych se zastavil,“ dodává Cibulka, jehož 13. komnatu tuto středu večer odvysílá Česká televize. 

Nicol Prosová , Super.cz


Časová osa článků