Karel Gott

Karel Gott Herminapress

Smutný den pro Česko: Dnes si připomínáme tři roky od smrti Karla Gotta

"Dnes jsou to tři roky bez Karla. Vzpomínáme a navždy v srdci," napsala dnes jeho rodina na sociální síti. Poslední rok života byl pro Karla Gotta (✝80) a jeho rodinu náročný. Nejdříve se u něj objevila porucha krvetvorby, která se i přes několik druhů léčby změnila v akutní leukemii. Sám mistr ale i tak do poslední chvíle vystupoval o sto šest, protože svých fanoušků si vážil a mezitím na něj dohlížela jeho milovaná žena Ivana Gottová (47) a jejich krásné dcery.

Fanoušci se loučili s Karlem Gottem. Před Bertramkou se i večer hromadily květiny, hořící svíčky i dojemné vzkazy

V říjnu před třemi lety ale rodina oznámila bolestivou zprávu, která národ velmi zasáhla. „S nejhlubším zármutkem v srdci oznamuji, že nás včera, krátce před půlnocí, po těžké a dlouhé nemoci, opustil můj milovaný manžel Karel Gott. Odešel doma, v tichém spánku, v kruhu své rodiny,“ informovala tehdy Ivana Gottová.

Poslední zveřejněné foto Karla Gotta (✝80) před smrtí: I tady myslel na své fanoušky

Loni přišel do kin dlouho očekávaný dokumentární film Karel, jenž zachytil i Mistrův zmíněný boj s leukemií. A i letos se k místu jeho posledního odpočinku vydávali lidé, aby na hrobě zapálili svíčku a položili květinu nebo drobné dárky. 

Ondřej Kočí , Super.cz


Časová osa článků