Lucie Bílá s Karlem Gottem.

Lucie Bílá s Karlem Gottem. Foto: Petr Horník, Právo

Gott odmítl nazpívat píseň pro film Lidice. Musela ho nahradit Bílá

Nejočekávanější film letošního roku Lidice, který pojednává o vyhlazení středočeské vesničky nacisty v roce 1942, už má ústřední píseň. Song Slunce bylo krásné zpívá dojímavě Lucie Bílá (55). Původně uvažovaný Karel Gott (✝80) totiž píseň odmítl.

„Pro pana Gotta jako pro cvičeného tenora bylo těžké se čehokoliv v písni chytit. Nebyla tam žádná fráze, která by mu pomohla. Konzultoval to i s operní divou Evou Urbanovou, která mu dala za pravdu. Proto zavolal autorovi textu a hudby a s lítostí musel účast na projektu odmítnout,“ sdělil Super.cz tajemník Karla Gotta Jan Adam.

Producenti ale brzy našli důstojnou náhradu. „Poslali jsme Lucii demosnímek a i z toho důvodu, že z toho kraje pochází a ráda se do Lidic vrací, ochotně přijala. Jsme z ní nadšeni,“ řekl nám producent Adam Dvořák.

Již v úterý jde deska k filmu Lidice do lisovny a hned poté zamíří na pulty prodejen. Kromě Bílé se na ní představí například Aneta Langerová (34) v duetu s Michalem Hrůzou, Dan Bárta, Xindl X, Divokej Bill, James Harries, Jana Lota Tarafuky, X-core nebo Jan Budař (44). Snímek v hlavní roli s Karlem Rodenem (59) má premiéru 31. května.

Slunce bylo krásné
Hudba a text: Michal Hrůza

Dým vál, ale nebe bylo jasné
Kvůli nám dnes slunce bylo krásné
Jen ti dám vše, co mi bylo vzácné
Opodál budu stát, tiše stát…
Budeš sám, tělo studené a prázdné
Někdo si přál, ať naše hvězda zhasne, ať naše hvězda zhasne…

Dým vál, kvůli nám dnes slunce bylo krásné… 

David Zápal , Super.cz