Mads Mikkelsen

Mads Mikkelsen Super.cz

Hvězda Fantastických zvířat v Praze: Nejslavnějšího dánského herce byste v civilu nepoznali

Mads Mikkelsen (56) se opět vrátil do Prahy, a i tentokrát je to kvůli filmování. Představitel černokněžníka Grindelwalda z posledního dílu ságy Fantastická zvířata u nás točí historické drama King's Land.

Mads byl zachycen v civilu v centru Prahy, v mikině a plátěných kalhotách byste ho možná přehlédli. Na herce tak můžete v těchto dnech narazit v pražských ulicích, ale možná i mimo ně. Snímek se pravděpodobně točí i v dalších lokalitách. Dále by se mělo točit v Německu a Dánsku.

Náhradník za vyhozeného Deppa odtajněn. Tvůrci Fantastických zvířat sáhli po dánské hvězdě

Mads ztvární hlavní roli, vojáka Ludviga von Kahlena. Do režisérského křesla usedl Nikolaj Arcel, který už s Mikkelsenem spolupracoval například na dramatu Královská aféra. I to spolu před 10 lety točili v Česku, a dokonce si vysloužilo nominaci na Oscara. Kromě Prahy se tehdy točilo na zámcích v Kroměříži nebo Ploskovicích.

A to zdaleka nebylo Mikkelsenovo jediné natáčení u nás. Když tu točil v roce 2005 dánský snímek Setkání v Praze, obsadili ho náhodou i do Bondovky Casino Royal, jejíž některé scény vznikly v Praze nebo Karlových Varech.

Dalo by se tedy říct, že je u nás oblíbený filmový záporák už skoro jako doma. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků