Harry a Charlotte zasedli v kapli svatého Jiří vedle sebe.

Harry a Charlotte zasedli v kapli svatého Jiří vedle sebe. Foto: Victoria Jones/WPA Pool / Shutterstock Editorial / Profimedia

Hodný strýček! Úsměv, který princ Harry věnoval na pohřbu královny neteři Charlotte, dojímá svět

Britská královská rodina má za sebou pohřeb nejdéle vládnoucí britské panovnice, královny Alžběty II. (✝96). Pro svou matku, babičku a prababičku truchlili její členové při pondělních ceremoniích, které byly pro všechny pochopitelně velmi emotivní.

Princ Harry (38) se tak po delší době objevil na jedné veřejné události s celou svou rodinou, včetně neteře, princezny Charlotte (7) a synovce, prince George (9). Vedle malé princezničky dokonce zasedl na lavici v kapli svatého Jiří a svět dojalo video, které zachytilo, jak neteři věnoval letmý úsměv. Jako by jím chtěl dívenku trochu utěšit.

Harrymu prý v USA děti jeho bratra Williama chybí, psal v květnu Us Weekly. „I děti ho mají velmi rády. Charlotte každému z rodiny posílá dárky a přání k narozeninám. Také si volají a zpívají si vzájemně Happy Birthday,“ uvedl zdroj.

Charlotte má prý speciálně pro strýčka Harryho slabost, vidí ho údajně jako jednoho ze svých vzorů. Blízko měla i k zesnulé královně nebo k dědečkovi Karlu III. I ten podle všeho svou vnučku přímo zbožňuje. Karel III. je prý na Williamovy děti velmi pyšný, stejně jako byla Alžběta II.

Sladký způsob, kterým princezna Charlotte uctila památku královny Alžběty II., rozněžnil Brity

Není jasné, kolik času měli Harry s manželkou Meghan možnost strávit s dětmi prince a princezny z Walesu během svého pobytu v Británii. Každopádně se hojně spekuluje o tom, že by paradoxně společný zármutek mohl utužit vztahy v údajně znesvářené rodině. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků