Dánský korunní princ Frederik s manželkou Marií

Dánský korunní princ Frederik s manželkou Marií Foto: Shutterstock Editorial / Profimedia

Trapas s pozvánkami na pohřeb Alžběty II.: Britové se omlouvají dánské princezně za politováníhodnou chybu

Ač dánský královský dvůr před týdnem potvrdil, že pohřbu britské královny Alžběty II. (✝96) se zúčastní královna Markéta II., korunní princ Frederik i jeho manželka Marie, mezi smutečními hosty ve Westminsterském opatství princeznu vidět nebylo. Britská vláda jí podle zahraničních médií pozvání na poslední chvíli zrušila.

Podle dánského webu B.T. tamní královský dvůr uvedl, že mu britské ministerstvo zahraničí sdělilo, že pozvání pro princeznu byl „politováníhodný omyl“. „V pozvánce z protokolu britského ministerstva zahraničí došlo k politováníhodnému omylu. Z dánské strany se tak pondělního státního pohřbu královny Alžběty II. zúčastní pouze královna a korunní princ,“ cituje web.

Do Londýna se sjela šlechta. Na pohřbu Alžběty II. nechybí ani po královně nejdéle vládnoucí evropská panovnice

Mluvčí britského ministerstva následně uvedl, že úřad nabídl dánské královské rodině „hlubokou omluvu“, píše Independent. Ten také uvádí, že je pravděpodobné, že princezna Marie byla ze seznamu hostů vyřazena, protože každý panovník či hodnostář pozvaný na bohoslužbu si s sebou směl přivést pouze jednoho dalšího hosta. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků