Aneta Savarová s exmilencem Janem Hrubešem

Aneta Savarová s exmilencem Janem Hrubešem Foto: Česká televize/Novinky

Kauza hříšné moderátorky Savarové pokračuje. Na exmilence prý poslala Albánce a musela mu zaplatit odškodné

Dalo se čekat, že po výpovědi kamarádky Anety Savarové (34), nové moderátorky Událostí České televize, se ozve i někdo z okolí jejího exmilence Jana Hrubeše. A skutečně se tak stalo. Zatímco přítelkyně krásné „zprávařky“ vypovídala o tom, že Anetu ženatý moderátor obtěžoval a pronásledoval, jeho známý tvrdí, že dívka albánského původu je prý pro kariéru schopná čehokoliv. Na bývalého přítele prý poslala i ranaře, a dokonce také měla čelit trestnímu oznámení za poškození Hrubešova auta.

„Jan Hrubeš jí pomáhal v začátcích dostat se na TV obrazovku, zaučoval ji do role noční moderátorky zpráv. Ona se do něj zamilovala a chtěla ho odvést od rodiny. Když ale vztah neopětoval, začala se mu mstít. V té době začali být s její prací nespokojení i na Kavčích horách, tak ho naháněla, chodila za ním domů, protože si myslela, že na tom něco právě on změní,“ tvrdí přítel Hrubeše. Savarovou, která před startem na obrazovce fotila lechtivé snímky, pak měli před několika lety pro nekvalitní práci stáhnout z ranního vysílání. V tu ránu byl oheň na střeše.

„Začala na něj útočit a obvinila ho z toho, že se jí nedaří. Myslela si totiž, že jí v televizi škodí. Dvakrát mu nechala poškrábat celé auto a pak na něj poslala nějaký albánský týpky, aby mu dali lekci. Když pak moderátor Hrubeš podal trestní oznámení na neznámého pachatele za poškození vozu, kontrovala na to oznámením za obtěžování. Policie ho ale odložila jako vykonstruované obvinění,“ tvrdí dál zdroj. A i když vyšetřovatelé Hrubešovi poradili, ať na ni podá oznámení kvůli křivému svědectví, Hrubeš nechtěl ohrozit svůj návrat do České televize a neudělal to.

„Savarová se mezitím přesunula na Z1, kde se seznámila se Šámalem, který ji teď přetáhl zpátky do České televize. Když se vracela, snažila se s Hrubešem spor urovnat. Řekl jí, že když zaplatí škodu na autě, je na to schopen zapomenout. Poslala mu padesát tisíc korun, aby si koupila jeho mlčenlivost,“ dodává zdroj, jenž tvrdí, že Savarovou nyní se Zdeňkem Šámalem, šéfem zpravodajství ve veřejnoprávní televizi, pojí více než nadstandardní vztahy.

Oba protagonisté případu se k stále novým informacím odmítají vyjádřit. Ředitel České televize Super.cz sdělil, že se kauza netýká práce nové hvězdy Událostí a nehodlá ji řešit.

Zlé jazyky tvrdí, že zveřejnění případu je mstou Hrubeše za to, že na rozdíl od Savarové v konkursu na moderátora hlavní zpravodajské relace České televize neuspěl. Kde je pravda, však ví jen oba moderátoři. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků