Princ Harry se emocím neubránil.

Princ Harry se emocím neubránil. Foto: Christopher Furlong/WPA Pool / Shutterstock Editorial / Profimedia

Britové se loučí s královnou, on ale s babičkou: Moment, kdy prince Harryho přemohly emoce

Jen velmi zřídka se stává, že členové britské královské rodiny projevují emoce na veřejnosti. I královští jsou ale jenom lidé, a pokud jste na pohřbu vlastní babičky, je zajisté velmi náročné udržet emoce na uzdě.

Včera odpoledne dorazila rakev královny Alžběty II. (✝96) do Westminsterského opatství. Z Buckinghamského paláce ji v průvodu doprovodili potomci královny, stejně jako vnuci William (40) a Harry (38).

A právě mladší z bratrů se ve Westminster Hall neudržel a fotografové ho zabrali zrovna v momentě, kdy si mnul uslzené oči. Šlo o zlomek okamžiku a je celkem pochopitelné, že dal vévoda ze Sussexu emocím průchod.

Rakev královny Alžběty II. dorazila do Westminsteru: Kate s Meghan uctily její památku dojemným způsobem

Po jeho boku mu byla oporou manželka Meghan (41), vedle Williama stála zase jeho choť Kate (40). Zatímco bratři zhruba 38 minut pochodovali za rakví, jejich manželky dorazily v autech. Kate s Camillou, královnou manželkou, Meghan v dalším voze s hraběnkou z Wessexu.

Sussexští už nejsou aktivními členy královské rodiny, a tak se jich protokol nejspíš netýká. Nebrání se tedy na rozdíl od ostatních členů něžnostem na veřejnosti. V kostele se například drželi za ruce, což u Kate s Williamem rozhodně neuvidíte, u Harryho s Meghan je to ale zcela běžné.

Britský lid se dojímá: Mraky se rozestoupily a královninu rakev osvítil jediný sluneční paprsek

Vzhledem k situaci vévoda ze Sussexu nejspíš ocenil, že má manželku po boku a může ji držet za ruku. Vypadalo to, že její oporu potřeboval. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků