Princezna z Walesu a vévodkyně ze Sussexu vzdaly tichý hold královně.

Princezna z Walesu a vévodkyně ze Sussexu vzdaly tichý hold královně. Foto: BACKGRID / Backgrid UK / Profimedia

Rakev královny Alžběty II. dorazila do Westminsteru: Kate s Meghan uctily její památku dojemným způsobem

Princezna z Walesu (40) ani vévodkyně ze Sussexu (41) nekráčely za rakví královny Alžběty II. (✝96) při její poslední cestě z Buckinghamského paláce do Westminsterského opatství. Na té ji doprovázeli její děti a vnuci William (40) a Harry (38).

Do Westminsteru dorazily v autě s Camillou, královnou manželkou (75). Tam už pak Kate s Meghan zaujaly místa vedle svých manželů, aby jim byly oporou.

Kate oblékla vhodný model od Catherine Walker, který doplnila perlovými náušnicemi a broží. Věří se, že perlovou brož měla Alžběta II. při návštěvě Jižní Koreji v roce 1999. Kate zase v roce 2017 při návštěvě Belgie u příležitosti 100. výročí třetí bitvy u Yper.

Poslední cesta z Buckinghamského paláce: Královnu vyprovází děti i William a Harry. Kde jsou Camilla s Kate a Meghan?

Perlové náušnice patřily princezně Dianě a Kate je vynesla nesčetněkrát. Má je i na oficiálním portrétu ke svým 40. narozeninám.

Obdobným gestem vyjádřila úctu královně Alžbětě II. i vévodkyně Meghan. I tu zdobily perlové náušnice, které dostala darem přímo od královny krátce poté, co se provdala za prince Harryho. Měla je na sobě pouze v červnu 2018, když plnila závazky po boku královny, tehdy ještě jako aktivní členka britské královské rodiny.

Co to měla Meghan při setkání s fanoušky pod šaty? Někteří mají jasno!

Toto je naposledy, co byla královnina rakev přemístěna před pohřbem, který se uskuteční v pondělí 19. září. Od dnešní 18. hodiny bude vystavena pro veřejnost. Britové mají čtyři dny, aby se s milovanou panovnicí přišli rozloučit, než ji uloží k věčnému odpočinku ve Windsoru. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků