Boží znamení, nebo náhoda?

Boží znamení, nebo náhoda? Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Britský lid se dojímá: Mraky se rozestoupily a královninu rakev osvítil jediný sluneční paprsek

Jediný paprsek z nebe osvítil rakev královny Alžběty II. (✝96) při procesu přesunu do katedrály svatého Jiljí v Edinburghu. Moment dojal statisíce Skotů, již vyrazili do ulic, aby kráčeli po boku krále Karla III. (74) a doprovodili milovanou královnu na její poslední cestě.

Fotografie byla pořízena během průvodu, kdy za rakví kráčeli kromě krále také jeho sourozenci princezna Anna a princové Andrew a Edward. Mračna se najednou rozestoupila a vůz s rakví osvítil jediný paprsek slunce, popsali přítomní na Twitteru.

Nejde o první „boží znamení“ od oznámení skonu Jejího Veličenstva. V den jejího úmrtí nebe rozřízla duha, o které mnozí tvrdí, že měla Alžbětu II. dovézt do nebe za jejím milovaným manželem Philipem.

Loučení s královnou Alžbětou II. Sbohem dávají statisíce lidí i zdrcený syn Karel III.

Jestli jde o „znamení“ či jednoduše hříčku přírody, necháme na uvážení každého. Truchlící královské rodině a britskému lidu ale i taková maličkost zajisté přinese útěchu v těchto těžkých dnech.

Až se Skotové čekající v nekonečných frontách s královnou rozloučí, zamíří její rakev z Edinburghu do Buckinghamského paláce, kde bude vystavena až do 19. září, kdy se má konat pohřeb. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků