Roman Tomeš Super.cz

Ženský převlek se vyplatil: Fešák ze Slunečné v šatech, podpatcích a paruce zaujal i porotce herecké ceny

Hrál ve více než desítce muzikálů, než si jeho výkonů všimli nejen diváci a šéfové divadel, ale také odborná porota, která nominuje umělce na prestižní divadelní ceny Thálie. Roman Tomeš (35) je letos mezi třemi talentovanými muzikálovými zpěváky, z nichž 8. října v Národním divadle vzejde laureát této ceny.

Roman exceluje v roli queer zpěvačky v rockové show Hedwig a její Angry Inch. Většinu času má na sobě ženské oblečení, paruku, je nalíčený a musel se naučit tančit a chodit na vysokých podpatcích. "Už vzhledem tomu jsem chvíli váhal, zda jsem nominován v ženské, nebo mužské kategorii," smál se Roman, který prý ještě střevíčky od jara, kdy proběhla premiéra, neprotančil.

Tenhle fešák už se holí úplně všude: Hvězda Slunečné exceluje v roli muže, který se stal ženou

"Jsem dojatý, protože jsme tuhle inscenaci vytvářeli ve čtyřech klucích během covidu v podstatě na koleni. Věděli jsme, že je to těžké téma, které není pro masy a mainstream. Proto jsme rádi, že na nás do Malostranské besedy diváci chodí. A těší mě, že do širší nominace se dostala i moje kolegyně Vendula Příhodová, která hraje mého přítele," řekl Super.cz Tomeš. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků