Na podobné lodi byl v jednom z kontejnerů Bangladéšan uvězněn.

Na podobné lodi byl v jednom z kontejnerů Bangladéšan uvězněn. Profimedia.cz

Bangladéšan přežil devítidenní uvěznění v přepravním kontejneru s mrtvolou

Bangladéšan přežil neuvěřitelných devět dní v přepravním kontejneru bez jídla a pití. Aby toho ještě nebylo málo, tak musel notnou část tohoto času trávit s mrtvolou svého kolegy, který nastalou událost psychicky ani fyzicky nezvládl. O případu informovala ve středu ingapurská policie.

Třicetiletý pracovník chittagonského přístavu Din Islam byl v neděli objeven v přepravním kontejneru ve vytíženém přístavu Pasir Panjang. Islam byl nalezen ve zbídačelém stavu, hladový, dehydrovaný, ale živý. Takové štěstí už neměl jeho pracovní kolega Alamgir, který zemřel.

"Vyšetřování ukázalo, že oba muži pracovali v přístavu a rozhodli se dát si v průběhu pracovní doby šlofíka. Volba kontejneru však nebyla dobrou volbou. Islam byl objeven až o devět dní později, když v singapurském přístavu vysíleně ťukal zevnitř na zeď kontejneru," uvedl mluvčí policie.

"Než jsme se probudili, tak už jsme byli pravděpodobně naloženi na lodi a nikdo nás neslyšel. Můj kolega zkolaboval krátce po zjištění, co se vlastně stalo, a zemřel o pár dní později. Nevěděl jsem, co mám dělat. Měl jsem strach, brečel a modlil se. Nakonec to dopadlo dobře alespoň pro mě," uvedl přeživší muž z Bangladéše. 

Jakub Kynčl , Super.cz


Časová osa článků