Alžběta II. měla ve skutečnosti velký smysl pro humor.

Alžběta II. měla ve skutečnosti velký smysl pro humor. Foto: Phil Noble / PA Images / Profimedia

Málokdo věděl, jaký měla smysl pro humor: Královský bodyguard zavzpomínal, jak si Alžběta II. vystřelila z amerických turistů

Královna Alžběta II. (✝96) byla pověstná hlavně svým stoickým klidem, za každých okolností klidným hlasem a vybranými způsoby. Mnozí byli dokonce přesvědčení, že neumí dávat najevo emoce, protože je nikdy nedala znát na veřejnosti. Jen málo lidí ale vědělo, že měla i velký smysl pro humor.

Ostatně vtípky proslul spíš její choť princ Philip, ale Alžběta za ním prý rozhodně nezaostávala. Bývalý královský bodyguard Richard Griffin se podělil o historku, jak si královna vystřelila z amerických turistů.

Byli na procházce nedaleko Balmoralu, když narazili na párek Američanů, kteří však panovnici v tvídovém sáčku a s šátkem na hlavě nepoznali. Zeptali se jí, jestli v oblasti žije, na což Alžběta odpověděla, že ano.

Před pár měsíci si spolu dávali čaj: Medvídek Paddington rozněžnil Brity dojemným rozloučením s královnou Alžbětou II.

Pak se jí zeptali, jestli už zahlédla královnu, na což odpověděla: „Já ne, ale tady Dickie se s ní vídá celkem pravidelně,“ a ukázala na Griffina, který ji doprovázel. Američan se pak osobního strážce ptal, jaká královna je.

„Umí být trochu popudlivá, ale má také skvělý smysl pro humor,“ odpověděl Griffin pohotově.

Na to konto chlapík Její Veličenstvo požádal, aby je s bodyguardem vyfotila. Alžběta jim ochotně posloužila a turisté se nakonec vyfotili i s ní a po chvíli se rozloučili. „Kéž bych mohla být moucha na stěně, až bude tu fotku ukazovat doma kamarádům,“ zatoužila poté královna a oba se nad zážitkem zasmáli.

Královna Alžběta II. na veřejnosti a se širokým úsměvem: Tohle je balzám na její duši

Richard pracoval pro Její Veličenstvo 30 let a o historku se podělil v rámci oslav jejího platinového jubilea. V Balmoralu to opravdu milovala a kdykoliv vyjela do Skotska, nestála o žádnou pozornost, oblékala se neformálně a snažila se nevyčnívat. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků