Princové Andrew, Edward a William byli také s královnou.

Princové Andrew, Edward a William byli také s královnou. Foto: ČTK / AP / Andrew Milligan

Princové se sjeli do Balmoralu: Charles zůstal po královnině boku až do konce

Poté, co Buckinghamský palác oznámil, že jsou lékaři znepokojeni zdravotním stavem královny Alžběty II. (✝96) se její nejbližší rozjeli za ní do skotského sídla Balmoral, kde pobývala do doby své smrti.

Tryskáčem přiletěli společně princové Andrew, Edward s manželkou Sophií a William (40). Ty vyfotili, jak společně přijíždějí k zámku v Range Rover.

Charles (74) a princezna Anne už byli u královny. Podle informací, se od své matky Charles nehnul a setrval po jejím boku. Byl ostatně prvorozeným synem nejdéle vládnoucí britské panovnice a také následníkem trůnu. Oporou jí byl i v posledních měsících, kdy na svá bedra převzal většinu povinností příslušících panovníkovi.

Za královnou Alžbětou II. míří Charles s Camillou i William: Lékaře znepokojil její zdravotní stav

Královna zůstala ve svém skotském sídle, kde tento týden jmenovala také novou premiérku Liz Truss. Právě to ji podle všeho zmohlo.

„Po dalším vyšetření z dnešního rána jsou lékaři královny znepokojeni zdravím Jejího Veličenstva a doporučili jí, aby zůstala pod lékařským dohledem,“ stojí v oficiálním prohlášení Buckinghamského paláce ze středečního dopoledne. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků