Soňa Norisová

Soňa Norisová Foto: Super.cz/TV Nova

Hvězda Policie Modrava Norisová s ostatky lidského těla v lese: Do natáčení seriálu se pletli turisti

Na obrazovkách odstartovala čtvrtá série oblíbeného seriálu Policie Modrava. Ani v závěrečné řadě nepřijdou diváci o herečku Soňu Norisovou (49), která ztvárňuje úspěšnou kriminalistku Janu Vinickou. Natáčení na Šumavě si půvabná Slovenska velmi užívala, i když přiznala, že bylo filmování poslední řady o něco složitější.

Úspěšný seriál se u diváků těší takové oblibě, že v oblasti rapidně zvedli cestovní ruch. Natočit tak některé scény bylo pro neustálou přítomnost turistů obtížné. „Oproti předchozím sériím byl rozdíl v tom, že se na Šumavě výrazně rozmnožili turisti, kteří chodí i přímo po stopách seriálu Policie Modrava. A to byl občas při natáčení problém – uhlídat, aby tady pořád nechodili lidi. Na Šumavě je skutečně mnohem víc turistů než v předchozích letech a nevím, jestli z toho mají místní radost, jestli je to pro ně dobré, nebo spíš špatné,“ svěřila se Soňa Norisová.

V 53 letech hraje třicátnici a vypadá fantasticky: Jak to má hvězda Policie Modrava a Discopříběhu s plastikami?

Jinak tomu nebylo ani při točení scény pro díl nazvaný Žena se širokým srdcem, kdy se v lese točilo s kostrou. „Točili jsme s umělým skeletem. Maskéři ho patinovali tak, aby odpovídal stavu zhruba šest let zakopaného muže ve vlhké půdě. Také mu museli přidat vlasy, protože zuby a vlasy přetrvávají na lidském těle nejdéle. Celou kostru jsme zakopali do bažinatého podloží, protože v ději byla nalezena vedle potoka,“ popsal Super.cz práci na kostře režisér Jaroslav Soukup. 

Eliška Vinterová , Super.cz


Časová osa článků